poniedziałek, 20 maja, 2024
Na kawie z Anną
Recenzje

Na kawie z Anną Ułańską

Ania Ułańską jest coachem i profesjonalnym mówcą, który od wielu lat bada ludzkie zachowania. Odkryła, że ludzie mają naturalną potrzebę poznawania siebie i swojego otoczenia, ale nie wiedzą jak. Dzięki metodzie Structogram opracowała proces, dzięki któremu ludzie są w stanie odkryć swój prawdziwy potencjał i żyć życiem, o jakim zawsze marzyli. Więcej na ten temat możemy dowiedzieć się z licznych książek, których autorką jest Ania Ulańska.

Kobiety dbają bardziej o siebie niż o innych? Co sądzi badaczka ludzkich zachowań

Kobiety są kręgosłupem społeczeństwa. Są opiekunami, tymi, którzy dbają o wszystkich innych. Często jednak zapominają zadbać o siebie i swoje potrzeby. Czasami można mieć wrażenie, że kobiety starają się być jak wielofunkcyjne roboty – chcą robić wszystko, bez ani chwili wytchnienia. Po części wynika to ze stereotypów, które przeważają w filmach i serialach, gdzie kobieta może jednocześnie pracować, zarządzać całym domem, a przy tym mieć jeszcze czas na odpoczynek, relaks i uprawianie sportu. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze można pogodzić dbanie o samą siebie ze spełnianiem wszystkich oczekiwań tłumu. Dlatego ważne jest, aby kobiety spełniały także oczekiwania własne, a nie wyłącznie innych. Kiedy nie spełniają własnych oczekiwań, stają się sfrustrowane i niezadowolone z życia, a przecież nie o to w tym chodzi.

Jaką odpowiedź na to stanowi metoda Structogram?

Jest to skuteczne narzędzie, które umożliwia poznanie technik prowadzenia rozmów, zarówno z dziećmi, partnerem czy na stopie służbowej. To pozwala stać się bardziej efektywnym i osiągać znacznie lepsze rezultaty. W ten sposób również można nauczyć się odmawiania i dzielenia obowiązków. Jestem pewna, że dzięki temu kobiety staną się wolne i nie będą uzależnione od spełniania oczekiwań wszystkich dookoła, a będą mogły skupić się też na sobie

Back To Top