Jego zdaniem… Mężczyźni o kobietach. Łukasz Kędzior

0

Łukasz Kędzior, założyciel  LUKEBOOK www.lukebook.pl tym razem odpowiada na nasze pytania dotyczące… kobiet! Mężczyzna, który może o nas, kobietach powiedzieć wiele. Potrafi odnaleźć się w damskim świecie, oraz z łatwością łamie szyfr naszych tajemniczych dusz 🙂 Bo czego tak naprawdę pragną kobiety? 

Kobieta wczoraj i dziś. Jak zmienił się ten obraz, co nowego wnosi?

Wydaje mi się, że dawniej kobiety miały dużo trudniej. Na szczęście to bardzo się zmienia. Teraz kobiety stały się niezależne, walczą o swoje, osiągają sukcesy, zajmują wysokie stanowiska. To super! Mężczyźni od kobiet wiele mogą się nauczyć i mam nadzieję, że odwrotnie też to się sprawdza. Prawda?

Łukasz Kędzior - MyTimeKobieta w jego oczach. Czego pragną mężczyźni?

Odwieczne pytania- czego pragną kobiety, czego pragną mężczyźni?Mężczyźni, z resztą myślę, że podobnie jak kobiety pragną szczęścia, satysfakcji, realizacji własnych marzeń i tego aby mieli dla kogo się realizować. Mężczyzna, który prawdziwie kocha pragnie tego samego dla swojej kobiety czyli, żeby była szczęśliwa.

Pokolenie świadomych kobiet sukcesu. Fanaberia czy naturalna kolej rzeczy?

Każdy ma prawo dążyć do realizacji swoich pasji. Nie widzę tu żadnej fanaberii.Jeśli kobieta chce, ma potencjał, czuje taka potrzebę- niech się realizuje. Mamy wiele przykładów kobiet, które zmieniły świat i oby ich było jak najwięcej!

Kobieta jako współpracownik, partner biznesowy. Jak współpracuje z mężczyznami?

Uważam, że równowaga jest wskazana. Mężczyźni mogą wiele nauczyć się od kobiet i myślę, że odwrotnie działa to podobnie. Ja współpracowałem, współpracuję i będę współpracował z kobietami, bo wiele się od nich uczę. Przede wszystkim cierpliwości i spokoju. Ja generalnie jestem niespokojnym duchem, więc często tak mam, że koleżanka, z którą pracuję musi mnie stopować. To super, że się uzupełniamy i wykorzystujemy nasze cechy do tego, aby osiągać wspólne biznesowe cele.

Kobieta jako żona i matka. Warto trzymać się stereotypów?

Każdy ma wybór, mamy jedno życie i powinniśmy je przeżyć tak jak czujemy sami. Nikt nie powinien nikogo zmuszać do macierzyństwa czy małżeństwa. To naprawdę super, że kobiety potrafią łączyć karierę zawodową, rolę żony i matki. Ale jeśli kobieta stawia na karierę zawodową, w tym się spełnia i jest szczęśliwa, a rezygnuje z rodziny- to jest jej wybór i nie powinniśmy tego oceniać.

Za co podziwiasz kobiety? Co jest ich największą siłą?W jakich obszarach zawodzimy najczęściej?

Najbardziej podziwiam za tą siłę, którą w sobie macie. Często drobna na pozór istota skrywa niezliczone pokłady energii. Podziwiam za umiejętność radzenia sobie ze wszystkimi obowiązkami- wychowaniem dzieci, pracą, prowadzeniem domu i całą logistykę z tym związaną. Siła jest kobietą! A w czym zawodzicie? Nie rozmawiajmy o negatywnych aspektach! Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Łukasz Kędzior - MyTime

Związki. Jak budować trwałe więzi w świecie pełnym pokus i rozczarowań?

Nie ma chyba złotej zasady! Miłość to chemia, albo się to poczuje, albo nie.A jak się poczuje z obydwu stron, to już stracona sprawa (śmiech).  Jeśli chcesz być z kimś, prawdziwie go kochasz, to pokusy cię nie dotyczą. Najważniejsze myślę, jest to żeby siebie słuchać.  I rozmawiać!

Kobieta ideał. Jakie cechy posiada?

A czy ideał istnieje i czy ważne jest to, aby go szukać? Szukając ideału możemy stracić coś naprawdę cennego i wartościowego. Każdy ma wady, ale ważne, żeby nad nimi pracować, a jak kogoś szczerze kochasz to jesteś w stanie zaakceptować jego mankamenty. Dla mnie ważne jest to, aby siebie wzajemnie słuchać  i rozmawiać, ale rozmawiać prawdziwie, a nie wymieniać komunikaty na Messengerze.

Trafne cytaty na temat kobiet, ulubione anegdoty, myśli skłaniające do refleksji?

Współczesne kobiety nie do końca oddają sens dawnych powiedzeń:  „Słaba płeć” – no nie do końca…  „Kobieta- puchu marny”- tym bardziej! Chyba takie ciągle aktualne- „Kobieta zmienną jest”

Kilka słów od Ciebie do współczesnej kobiety?

Bądź sobą, walcz o swoje marzenia, nie bój się! Masz jedno życie i to Ty decydujesz jak je przeżyjesz!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie przy kawie… Eliza Gwiazda
Następny artykułKiedy Twoja „asertywność” może doprowadzić do furii…
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)