Spotkanie przy kawie… Patrycja Strzałkowska

0

Makijażystka, wizażystka, ale także mama oraz autorka książki „Welcome to spicy Warsaw”, w której odsłania kulisy nocnego życia, przypudrowany amfetaminą świat płatnego seksu, dziewczyn z showbizu i mężczyzn, których na nie stać. Niebawem odbędzie się premiera kolejnej książki Patrycji, a w planach jest już… trzecia ;)Przy okazji wspólnie organizowanego konkursu, w którym do wygrania będą dwa egzemplarze „Spicy Warsaw”, zrobiłam szybkie obeznanie w temacie mody i stylu Patrycji.

Patrycja Strzałkowska - MyTime

Czym dla Ciebie jest moda?

Moda jest dla mnie trendem, stylem, określeniem ogólnikowym który z chęcią obserwuje głównie w sieci. Lubię oglądać ładne rzeczy, lubię również otaczać się pięknymi przedmiotami ale nigdy mody nie utożsamiałam tylko i wyłącznie z ubraniami. Moda jest dla mnie w kosmetykach, w makijażu, w zdjęciach, w książkach i w dodatkach do mieszkania. Jeśli chodzi o modę w ubraniach totalnie mnie nie ona nie interesuje. Ubieram się tak jak lubię a nie tak jak jest modnie.

Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Uwielbiam podkreślać swoją kobiecość. Zawsze nosze obcisłe ubrania jak i również mojej szafie znajduje się pełno sukienek, świecidełek, torebek, butów i okularów.

Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Aktualnie moim głównym źródłem inspiracji jest Instagram. Z przyjemnością oglądam zdolnych artystów, fotografów i Influenserow od których czerpie inspiracje i pomysły: @mimles, @travel_inhershoes, @amrezy, @pilotmadeleine, @lenasaibel

Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

Ostatnio oszalałam na punkcie czytania książek. Wreszcie mam na to czas ale już zaraz się to skończy dlatego korzystam jak mogę! Uwielbiałem polskich autorów thrillerów psychologicznych. Mróz to mój ideał jeśli chodzi o sztukę pisania i jego umiejętności obsługi językiem.

Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Kompletnie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Moda jest dla mnie tak totalnie obcym tematem, że odpowiadając na to pytanie czytałam się jak jak na egzaminie na uczelni na którym bym musiała ściągać aby w ogóle go zaliczyć.

Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Wizualny? Umiejetność obsługi Photoshopa i Lightrooma haha. Oczywiście to był żart ale niestety trochę w tym prawdy. Umysłowy? Mój własny to ciągły rozwój i bycie niezależna.

Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

Na modzie szczerze powiedziawszy nie znam się w ogóle. Nie chce pisać tutaj regułek z Googla bo to nie byłabym ja. Zaglądając jednak nie raz na strony internetowy gdzie widzę obrzydliwe buty sportowe marki Balenciaga którymi zachwyca się pół polskich celebrytek, sukienkę z przerobionej koszulki kuriera DHL Vetements za 4 tysiace złotych oraz na przykład sukienkę tego samego projektanta połączoną z rękawiczkami w jedność – myśle, że chyba niekoniecznie w związku z tym chce się zastanawiać gdzie zmierza aktualna moda. Nie chce być modna.

Kocham projekty takich marek jak…?

Nie mam ulubionego projektanta. Lubię po prostu ładne, eleganckie, jednokolorowe rzeczy i do tego złota biżuterię.

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Zapachy to coś co kocham. Lubię zmieniać perfumy ale zawzyczaj jednak wybieram mocne zapachyc które posiadają w swoim składzie zapach Jaśminu: Armani Si, DKNY Stories, DKNY Be Temptation, Elie Saab In White.

Twoje motto?

„Każdy ma to na co się odważy.”

Welcome to spicy Warsaw
Welcome to spicy Warsaw

Książka dostępna TUTAJ