Spotkanie przy kawie… Łukasz Kędzior

0
Materiały prasowe lukebook.pl

Łukasz Kędzior czyli specjalista od gwiazd i celebrytów. Osoba, której nie da się nie lubić, i która bywa wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Ma swoje zdanie, swój look, a także swój… LUKEBOOK www.lukebook.pl – czyli portal o ludziach i dla ludzi, w tym roku świętujący niezwykle huczne pierwsze urodziny. O tym, jaki jest na co dzień, co go inspiruje i porusza, dowiecie się czytając nasz wywiad z cyklu “Spotkanie przy kawie…” 

Materiały prasowe lukebook.pl
Materiały prasowe lukebook.pl
  1. Czym dla ciebie jest moda? 

Bardzo podoba mi się to, co o modzie powiedziała  Coco Chanel- „Moda przemija styl pozostaje”. Styl więc jest dla mnie dużo ważniejszy, niż moda.Ważne, żeby wypracować swój własny. Nie musi on się  podobać wszystkim, ale jeśli jest zgodny z tym, co mamy w środku – to jest najważniejsze! Często gdy ktoś mnie pyta co sądzę o stylu konkretniej osoby, to nawet gdy nie jest zgodny z moją estetyką, a dana osoba jest w nim konsekwentna, to potrafię to docenić. Nie przebierajmy się za kogoś kim nie jesteśmy i nie bójmy się ubraniem wyrazić to co czujemy.

  1. Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało? 

Kocham Londyn. Pamiętam jak kilka lat temu pierwszy raz pojechałem tam i zachwyciłem się ludźmi na Oxford Street. Spodobała mi się ta wolność w wyrażaniu siebie, którą tam zobaczyłem. Od tej pory w mojej szafie dominują ciuchy inspirowane modą londyńskiej ulicy. Zawsze jak odwiedzam Londyn, a robię to w miarę systematycznie przywożę nowe inspiracje.Ludzie tam są zdecydowanie bardziej odważni i nie boją się eksperymentować.To mi się podoba, właśnie  tzw. „London look”.

  1. Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej. 

Nie mam jednej takiej osoby, którą się inspiruję. To też bardzo się zmieniało u mnie na przestrzeni czasu. Jako młody chłopak byłem zafascynowany kinem, więc oglądałem mnóstwo filmów. Miałem swoich ulubionych aktorów m.in. Meryl Streep i do dziś uważam, że to jest ikona kina.  Później do tego doszła muzyka i złote czasy MTV, więc wielu muzyków było u mnie na tapecie. Generalnie inspiruję się osobami, które mają pasję, mają swój styl, idą swoją drogą nie patrząc na to co inni mówią.

Materiały prasowe lukebook.pl
Materiały prasowe lukebook.pl
  1. Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało? 

Sztuka jest mi zdecydowanie bliska, bo tak się zdarzyło, że ukończyłem liceum profilowane- plastyczne. Miałem lekcje rysunku, historię sztuki. Później poszedłem trochę w inną stronę, ale do dziś lubię sobie porysować. Kubizm i abstrakcjonizm oraz sztuka pop-artu- to były moje ulubione style. Bardzo lubię też teatr i podziwiam aktorów teatralnych, bo uważam, że jest to niezwykle trudne, grać na żywo , na oczach widzów… Cieszy mnie też, że Polacy coraz chętniej chodzą do teatrów i często są problemy z kupnem biletów.  Jak tez wspominałem od dziecka byłem kinomaniakiem. Nie przepadam za oglądaniem filmów w telewizji. Lubię aurę i zapach sali kinowej, szczególnie tych bardziej kameralnych kin niż multipleksów. Czasem jednak się tak zdarza, że po jakimś czasie odkrywam produkcje, które w kinie przoczyłem. Za namową znajomych obejrzałem film „Zaginiona dziewczyna” i to było coś, co faktycznie ostatnio mnie poruszyło. Teraz wybieram się na „Ostatnią Rodzinę” – mam nadzieję, że się nie zawiodę. Fajne jest to, że w Polsce powstają coraz lepsze filmy!

  1. Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje? 

Uważam, że styl jest bardzo ważny w relacjach. Jak mówią:  nigdy drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia. Czy to w biznesie, czy w relacjach towarzyskich jest ważne jak wyglądasz.  Przeglądnijmy się kampaniom prezydenckim, to  co aktualnie dzieje się w Stanach, jak dużą uwagę tam przykłada się do wyglądu kandydatów. Gdyby to nie było istotne – nikt by tym nie zawracał sobie głowy. Mamy przykłady również na polskim podwórku, że świetnie wykreowany styl, bazujący na sprawdzonych wzorcach okazał się przepustką do zwycięstwa.

  1. Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy? 

Pewnie o co powiem będzie banalne, ale jest to prawda – liczy się to co w środku. Można próbować zatrzymać czas i nie neguję tego. Jest bardzo silny kult młodości, jest też coraz więcej możliwości, aby wyglądać świetnie długie lata i to też super. Korzystajmy z tego! Natomiast tak czy inaczej z dnia na dzień się starzejemy. Taka jest natura! A to co mamy w środku zostaje z nami na zawsze.

Łukasz Kędzior, Joanna Jabłczyńska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Łukasz Kędzior, Joanna Jabłczyńska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Łukasz Kędzior, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Łukasz Kędzior, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
  1. Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz? 

Mówią, że w modzie już było wszystko i chyba się z tym zgadzam. Teraz tylko projektanci i fashioniści myślą nad tym, jak to zestawić, co dodać i jak uzupełnić, żeby nas jeszcze zaskoczyło. Rewolucjonistką była Coco Chanel, która ubrała kobiety w spodnie. Nie sądzę, że jeszcze uda się wymyślić coś takiego, co w takim stopniu zrewolucjonizuje modę. Ja się cieszę z tego, że w Polsce ta moda tak fajnie się rozwija. Rozmawiałem niedawno z Gosią Baczyńską i wspominała jak 20 lat temu zakładała swoją firmę. Wówczas to ona przecierała szlaki pod to nowe pokolenie projektantów. Teraz jest dużo łatwiej, jest sprzedaż on-line, mieliśmy polski „Project Runaway”, są Targi niszowych projektantów … Robi się w Polsce moda na modę.

  1. Kocham projekty takich marek jak…? 

To co kocham, a co kupuję to dwie różne kwestie (śmiech). Bardzo podobają mi się projekty Yves Saint Laurent – świetne kurtki ramoneski, marynarki i rockowe buty.Podoba mi się bardzo odważna nowa kolekcja Gucci, z resztą z niej właśnie zakupiłem ostatnio mokasyny. Ciuchy DIESLA mają również rockowego pazura w sobie i za to je lubię. Z polskich projektantów cenię styl Roberta Kupisza i często odwiedzam jego butik. Lubię też bluzy paprocki&brzozowski.

  1. Zapach, który idealnie współgra z Tobą? 

Z tym jest problem. Bo ja lubię mieć wybór. Codziennie decyduję jak będę pachniał. W zależności od tego jaki mam nastrój, jaki jest dzień, jak się ubiorę- wówczas wybieram odpowiedni zapach. Przez wiele lat używałem CHIC Caroliny Herrery, który jest już niedostępny w Polsce. Czasem jeszcze go spotkam na lotniskach. Ostatnio polubiłem kadzidlane zapachy. Moim ulubionym jest zapach na bazie tytoniu, który kupiłem w niszowej perfumerii.

10.Twoje motto? 

Od lat takie samo: Sky is the limit!

Łukasz Kędzior - MyTime

Rozmawiała: Karolina Motylewska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułColway – eliksir młodości
Następny artykułJesienne smutki? Nigdy w życiu!
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)