Spotkanie przy kawie… Lidia Kopania

0
Lidia Kopania-to piękna, młoda i uzdolniona artystka. Pomimo swojej zniewalającej urody, na co dzień pozostaję ciepłą i przemiła osobą. W 2009 roku reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, a w 2014 wzięła udział w sesji dla Playboya. Jaki jest jej styl,kto ją inspiruję i co porusza? Dowiecie się już za moment. Zapraszam do lektury.

spotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTimeCzym dla ciebie jest moda?

Moda kojarzy mi się z rozrywką, zabawą, ale też wielkim przemysłem. Poprzez modę wyrażamy siebie. Moda może też być formą sztuki. Trzeba jednak pamiętać, że bycie modną nie oznacza bycia damą. Damy zawsze są o krok za modą 🙂

Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Na co dzień lubię sportową elegancję, ale na wielkie wyjścia wybieram wieczorowe sukienki. Nie należę do zwariowanych artystek, lubiących modowe eksperymenty. Kocham klasykę. Uważam, że moda i trendy są ulotne. Klasyka obroni się zawsze.

Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Inspiruje mnie każda osoba, która ma talent i pasję, realizuje się w jakiejś dziedzinie, ale też potrafi się tym wszystkim dzielić z innymi. Ostatnio, dzięki książce „Franciszek Starowieyski Bycza Krew” autorstwa Izabeli Górnickiej – Zdziech,  jakby na nowo odkryłam tego artystę. Wybitny grafik, malarz, scenograf, posługujący się pseudonimem Byk, był postacią absolutnie nietuzinkową. Stał się przez to bohaterem tysiąca anegdot. Uwielbiał zaskakiwać, w dzieciństwie widział podobno na własne oczy siusiaka Hitlera, a w liceum ścigał się z tramwajam.

spotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTimeSztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

Jako historyk sztuki, mam ze sztuką współczesną mały problem. Obserwuję w tej przestrzeni bardzo dużo cwaniactwa i kombinatoryki. Pewnie dlatego lubię chodzić na wystawy sztuki dawniejszej. Dla mnie w sztuce liczy się wrażliwość i znakomity warsztat. Ostatnio byłam na wystawie drzeworytów japońskich w Muzeum Narodowym w Warszawie i wyszłam stamtąd oczarowana. To była podróż przez nieznany mi dotąd, egzotyczny świat. Musiałam wejść w dzieło, zrozumieć jego filozofię.

Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Moda i styl jest znakiem dla innych. Wiele o nas mówi, o naszych możliwościach finansowych, statusie społecznym, aspiracjach, ale również i kompleksach. Moda to wielki biznes. Obecnie obserwuje się wiele ofiar mody i konsumpcyjnego stylu życia. Gonitwa za nowością, dbałość by nie wypaść z obiegu i do niczego się za bardzo nie przywiązywać z czym i w czym nie wypada się już pokazać, w efekcie daje tony śmieci i odpadów. Konsumpcja przez chwilę cieszy, ale ostatecznie jest bardzo wyniszczająca.

Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Wszyscy bardzo uwierzyli w swoją wyjątkowość i indywidualizm. Ilu ludzi, tyle ideałów. Dziwne to trochę, bo jeśli się zerka na media społecznościowe, w Polsce dominują trzy typy urody kobiet: sportsmanki, a’la Natalia Siwiec oraz a’la Joanna Krupa.

spotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTimespotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTimeModa współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

Światowa moda współczesna jest bardzo ciekawa, ale stać na nią niewielu. Chyba nie wiadomo dokąd zmierza. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Ciągle za to obserwujemy inspirowanie się modą z poprzednich dekad, liczne odwołania i nawiązania.

Kocham projekty takich marek jak…?

Uwielbiam kreacje Elie Saab, MuradZuhair, natomiast jeśli chodzi o buty, nie będę tutaj zbyt oryginalna, ale podobają mi się projekty Christiana Louboutina oraz ManoloBlahnika

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

L’Or de Torrente 🙂

Twoje motto?

„Istnieje głód mistyki. W powodzi pospolitości, która nas zalewa, ludziom potrzebne jest zaludnienie tej szarzyzny nowymi tworami, nową tajemnicą, która się gdzieś odbywa.”

Franciszek Starowieyski

w  wywiadzie dla „Kultury” (1976)

spotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTimespotkanie przy kawie... Lidia Kopania - MyTime

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoznajmy się… Joanna Kruczek
Następny artykułPoznajmy się… Daniel Jacob Dali
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)