Spotkanie przy kawie… Karolina Nowakowska

0

O modzie i stylu opowie nam znakomita polska aktorka teatralna, filmowa, serialowa, tancerka i piosenkarka  Karolina Nowakowska. Szerzej znana jako Olga z serialu „M jak Miłość”. Gra w teatrze, bierze udział w produkcjach telewizyjnych, tańczy i występuje z koncertami w całym kraju. Muzyka i taniec to jej żywioł. Udowodniła to będąc finalistką IV edycji programu telewizji Polsat Jak Oni Śpiewają, jak również biorąc udział w kolejnej odsłonie programu Jak Oni Śpiewają – Pojedynek mistrzów oraz II edycji programu TVP Gwiazdy tańczą na lodzie.
Kocha kontakt z żywym widzem, dlatego chętnie prowadzi różnego typu eventy. Pisze artykuły, felietony. Prywatnie spełniona żona i mama.

Niedawno wcieliła się w postać Kaliny w uwielbianym serialu TVN „Na Wspólnej”.

  1. Czym dla ciebie jest moda?

Moda wzbudza moją ciekawość, lubię ją śledzić, ale nigdy ślepo za nią nie podążam.  Nie muszę być „modna”. Wolę świadomość, że jestem ubrana, a nie przebrana, dlatego wybieram rzeczy, w których wyglądam i przede wszystkim czuję się dobrze.  Jeśli te rzeczy są dodatkowo modne, to super.  Jednak jeśli czasy świetności mają już dawno za sobą, a służą mojemu wizerunkowi, zakładam je, nie myśląc o aktualnych trendach.

  1. Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Nie wiem czy mam swój określony styl. Ubieram się tak, jak czuje, tak, aby podobać się sobie i czuć się komfortowo. Z biegiem lat i pod wpływem doświadczeń moje preferencje zdecydowanie się zmieniły. To fajne, że dojrzewamy także pod tym względem.  Mam też przyjemność od jakiegoś czasu współpracować ze zdolną stylistką Iwoną Jankowską z Fou Bazzar. Cieszę się, że spotkałam osobę, która otwiera mnie na nowe kierunki w modzie.  Dzięki Niej mój stosunek do mody bardzo się zmienił, co niezwykle mnie cieszy.

www.facebook.com/karolina.nowakowska
www.facebook.com/karolina.nowakowska
  1. Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Nie inspiruję się nikim konkretnym, zarówno pod względem mody, jak i w życiu. Jest kilka osób, które bardzo cenię, szanuję i stawiam za wzór.  Jednak  sama raczej słucham swojej intuicji. To ona determinuje moje wybory, ufam jej.

  1. Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

Od zawsze towarzyszy mi muzyka. Ona mnie porusza, koi kiedy trzeba, czasem inspiruje..świat bez muzyki nie mógłby istnieć. Przynamniej nie mój.

  1. Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Moda i styl w relacjach międzyludzkich….oby nie miały znaczenia!

  1. Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Uważam, że współczesna kobieta powinna być  przede wszystkim  kobieca. Nie jestem fanką stylu unisex.

  1. Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

Nie czuję się władna by komentować, ale jestem zdania, że moda męska i damska stały się zbyt podobne. Może i jestem staroświecka :), ale lubię jak kobieta jest kobieca, a mężczyzna męski. Obserwuję ostatnio  powrót pewnych elementów garderoby z lat 90-tych, co bardzo mnie cieszy.  Uczestnicząc niedawno w Gali Finałowej konkursu The look of the year, która odbyła się w Łodzi, miałam wielką przyjemność obejrzeć pokazy kilku wspaniałych polskich projektantów. Muszę przyznać, ze prezentowane kolekcje były wspaniałe! Dla mnie to było  bardzo budujące.

  1. Kocham projekty takich marek jak…?

Nie mam ulubionego projektanta. Najpierw zwracam uwagę na rzeczy, a dopiero potem na metkę.

  1. Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Tak, zapach jest ważną częścią garderoby….Mam kilka „swoich”. Zmieniały się też w zależności od wieku, doświadczeń i stanu ducha. Od dłuższego czasu jestem jednak wierna jednemu z  zapachów Versace.

  1. Twoje motto?

Moje motto? Nie mam jednego, ale jest kilka sentencji, które oddają mój sposób postępowania. Przede wszystkim „słuchaj swojej intuicji” i „nie rób drugiemu co tobie niemiłe”.

www.facebook.com/karolina.nowakowska
www.facebook.com/karolina.nowakowska

 

Rozmawiała: Monika Sałapat