Spotkanie przy kawie – Kamila Świerc – Miss Polski 2017!

0
www.polsat.pl

Jest studentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku komunikacja wizerunkowa. Swoją przyszłość wiążę nie tylko z rolą specjalisty ds. public relations, ale także z pracą w mediach. Jest obecnie pogodynką w TVP Opole oraz porannym programie Telewizji Polskiej „Dzień dobry, Polsko”.

W rozmowie z Moniką Sałapat opowiada o swoim stylu i markach, po które sięga najczęściej. Co ważne, w każdym jej zdaniu zawarta jest ta niesamowita mądrość i wdzięk, którymi emanuje nie tylko na scenie, ale także na co dzień.

www.misspolski.pl
www.misspolski.pl

Czym jest dla Ciebie moda?

Moda to moim zdaniem sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Dzięki niej możemy bez słów przekazać ludziom jacy jesteśmy, jaki mamy gust czy aktualny nastrój. Moda sprawia, że nie tylko stajemy się indywiduum, ale także grupą, którą łączą wspólne upodobania.

Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Uwielbiam wyglądać kobieco  i elegancko, ale jak każdy potrzebuję chwili wytchnienia, i luźniejszych kompletów. Staram się raczej nie zamykać na konkretny styl – wyznaję zasadę, że jeśli coś po prostu mi się podoba i dobrze się w tym czuję, to z chęcią to ubieram.

Kamila Świerc - MyTime
www.misspolski.pl

Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Ikoną stylu jest dla mnie Viola Piekut, którą obserwowałam od lat, a dzięki konkursowi Miss Polski miałam zaszczyt poznać osobiście. To przede wszystkim wspaniała i ciepła Kobieta, która inspiruje miliony Polek. Jej projekty są zawsze perfekcyjnie dopracowane i przemyślane. Viola swoją klasą i kobiecością podbiła moje serce!

Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

Bodźcem, który wywołuje u mnie wiele refleksji i wzruszeń jest przede wszystkim muzyka. I to właśnie dzięki niej odkrywam bardzo wiele i mogę zwrócić uwagę na to, czego dotychczas mogłam nie zauważać.

Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Moda łączy ludzi i to właśnie dzięki odrębnym stylom możemy poczuwać się przynależni do pewnych grup i czuć z nimi więź. Często właśnie to sprawia, że odkrywamy, że łączy nas nie tylko podobieństwo stylów w kontekście mody, ale również w wielu innych aspektach.

www.misspolski.pl
www.misspolski.pl

Ideał współczesnej kobiety. Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Nigdy nie wyznaczam sobie wzoru idealnej kobiety. Uważam, że właśnie to, że jesteśmy wyjątkowe sprawia, że jesteśmy idealne takie, jakie jesteśmy – za to kochają nas nasi bliscy i my również powinnyśmy.

Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

Współczesna moda często szokuje i zadziwia, ale to jest właśnie jej sposób na to, by przykuwać uwagę oraz inspirować. Jest sztuką, z której należy czerpać to, co jest dla nas najciekawsze.

Kocham projekty takich marek jak…?

Kocham kreacje Violi Piekut – są pełne elegancji, klasy i szyku. W Jej projektach zawsze mogę czuć się w pełni kobieco i z wdziękiem. Na co dzień cenię sobie również luźniejsze projekty mojej ulubionej, polskiej marki streetwearowej – Patriotic. To marka, którą tworzą ludzie z pasją i to właśnie dzięki temu wciąż się rozwija i przedstawia świetne pomysły.

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Zapach róży.

Twoje motto?

Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania.

www.misspolski.pl
www.misspolski.pl