Spotkanie przy kawie… Julita Najman

0
www.bonanza-style.pl

W kolejnym wywiadzie z cyklu „Spotkań przy kawie…” rozmawiamy z Julitą Najman, żoną sportowca Marcina Najmana, o tym czym dla niej jest moda i jak ją na codzień „oswaja”. Julita to bardzo ciepła i serdeczna osoba, a jej styl idealnie odzwierciedla jej eteryczność. Poznajmy ją bliżej.

Julita Najman - MyTime
www.bonanza-style.pl
  1. Czym dla Ciebie jest moda?

Dla mnie moda jest inspiracją, a przede wszystkim sposobem wyrażenia siebie, dzięki niej pokazujemy swój styl gust i osobowość . Ubieram sie w to co mi sie podoba, nigdy nie kieruje sie trendami mody , gdyż sama lubię tworzyć własne zestawy modowe . Co nie znaczy ,ze nie lubię być na bieżąco z nowinkami modowymi.

  1. Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Ogólnie cenie sobie proste kompozycje, które są odpowiednie dla każdej sytuacji, w której mogę sie znaleźć ze względu na dynamizm mojego życia. Ubieram sie zależnie od sytuacji i nastroju.  Jednego dnia nie maluje się, zakładam dres i trampki, a innego robię ładny makijaż ,fryzurę i ubieram sukienkę i szpilki.

  1. Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Nie mam jednej konkretnej osoby, inspiruje sie innymi ludźmi , przeglądając Internet i czasopisma.

  1. Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

W mojej ocenie coraz silniejszym trendem w modzie, są ubrania inspirowane dziełami wielkich artystów.  Chociażby znany Andy Warhole, którego prace trafiają na koszulki Pepe Jeans czy Converse. Uważam, że takie luźne, sportowe połączenie z motywami sztuki mogą być ciekawym doznaniem na codzień.

  1. Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Trudno  zaprzeczyć stwierdzeniu, że ludzie są w większości wzrokowcami i oceniają siebie wzajemnie na podstawie tego co widzą – jako, ze pierwsze wrażenie jest najważniejsze. I nie da się ukryć, że to właśnie na podstawie naszego pierwszego  spotkania wyciągamy  wnioski o danej osobie i kształtujemy jej obraz w naszych oczach. I choć możemy zaklinać się, że wcale nie jesteśmy powierzchniowi i nie oceniamy ludzi tylko na podstawie tego jak wyglądają, to jednak okazuje się, że tego w praktyce nie da się tego uniknąć. Myślę nawet, że ludzie lubią otaczać się osobami, które są do nich w jakimś sensie podobni. Wypatrujemy swojego odbicia w innych ludziach i to uwarunkowane jest naszą ludzką naturą.

  1. Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Bardzo duża wagę przywiązuje się do wyglądu, a dla mnie ideał współczesnej kobiety to kobieta uśmiechnięta, skromna i inteligentna pełna uroku osobistego i wdzięku . Kobieta idealna jest kojarzona z sukcesem i powodzeniem .

  1. Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

W mojej ocenie moda współczesna wyznaczyła sobie za cel jak największą liczbę trendów, które mimo wielości i swojej różnorodności nie wpływają na określenie naszej obecnej epoki. O latach chociażby osiemdziesiątych można powiedzieć, że nosiło się takie, czy inne rzeczy. Coś charakteryzowało ten okres. A obecnie? Dziś powracamy do tego co było, inspirujemy się wcześniej stworzonych wzorami, ewentualnie kanony piękna, bojąc się tego określenia, udoskonalamy. Dzisiejsza moda sili się na oryginalności tak bardzo, że można pogubić się i  w efekcie końcowym zapomnieć, czy już ta granica nie została przekroczona.

  1. Kocham projekty takich marek jak…?

Nie przywiązuje szczególnej wagi do marek . Jesli mi sie cos podoba to po prostu kupuje.

  1. Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Moje ulubione perfumy to Chanel Chance Eau Tendre.

  1. Twoje motto?

Rób to, co Cie uszczęśliwia bądź z Kimś, kto sprawia że się uśmiechasz, śmiej sie tyle, ile oddychasz i kochaj tak długo jak żyjesz !

Julita Najman - MyTime
www.bonanza-style.pl