Spotkanie przy kawie… Eliza Gwiazda

0

Eliza Gwiazda, to pewna siebie i ambitna kobieta. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i nieosiągalnych. Jest gotowa na wiele i szturmem podbija polskie salony. O jej pasjach, stylu i podejściu do życia rozmawiała Karolina Motylewska. 

Eliza Gwiazda - MyTime

Czym dla Ciebie jest moda?

Moda jest dla mnie codziennością. Otacza mnie i przenika. Widzę i odczuwam ją każdym kawałkiem siebie. Żyjemy w czasach, w których do końca nie zdajemy sobie sprawy, z tego czy coś co zakładamy na siebie naprawdę się nam podoba czy ,,wmówiła‘‘ nam to kampania reklamowa Caroliny Herrery czy Ralpha Laurena…

Cały świat mody to jeden wielki biznes… Wiemy to doskonale,  ale nie jesteśmy w stanie mu nie ulec. Trendy na dany sezon planują juz rok wcześniej setki osób, a swoje ,, plany‘‘ sprzedają sieciówkom… jak wszędzie króluje tu polityka i wielki, milonowy BIZNES 🙂

Jaki jest Twój styl? Co go ukształtowało?

Nie lubię klasyfikować i nazywać rzeczy po imieniu… dlatego, też nie kopiuję absolutnie nikogo. Cenię Coco Chanel za to, że sworzyła teraźniejszą modę, za to, że pomogła uwierzyć kobietom, że piękno jest w nich i trzeba tylko wydobyć je z każdej z nas. Ta kobieta przyciągała jak magnes!

Kim jest osoba, która Cię inspiruje? Opowiedz o niej.

Inspirują mnie ludzie, którzy są swobodni w tym jak się noszą. Potrafią z każdej szafy, z każdego sklepu czy nawet szperu wygrzebać coś dla siebie. Mają w sobie tą nietuzinkową elegancję, którą emanują…  W prostocie i dodatkach jest największa siła jak również w stosowności do okazji. Panuje pewnien dress code, którego powinniśmy przestrzegać… Ostatnio bacznie przyglądam się temu zjawisku i widzę ogormne braki w stylizacjach mężczyzn. W ich szafach brakuje podstaw. Dobrze skrojonego garnituru, jedwabnej koszuli czy pantofli. Są pewne standardy, które nigdy nie wyjdą z mody, ale za to zawsze będą świadczyć o Waszej elegancji, Panowie, lub jej braku… 

Sztuka i Ty. Co Cię porusza? Co ostatnio zafascynowało?

Jak sztuka to teatr, który zawsze działa na mnie bardzo kojąco i jest dla mnie totalnym luxusem w stosunku do codzienności 🙂 Jestem na świeżo po premierze ,, Księgi dżungli‘‘ w teatrze Roma…  uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: „dorosłych”. Zmykajcie oglądać 🙂 Warto.

Moda i styl w relacjach międzyludzkich. Jaki ma wpływ? Co go determinuje?

Myślę, że patrzenie na drugą osobę przez pryzmat mody lub jego stylu ma się nijak do rzeczywistości i nie ma na nią przełożenia. Ludzi trzeba poprostu słuchać. Tyle. 

Ideał współczesnej kobiety? Jak go określisz? Co dziś najbardziej się liczy?

Ideał współczesnej kobiety to perfekcjonistka. Kobieta idealna. Piękna, zmysłowa, ambitna, zaradna życiowo, nieulegająca presji otoczenia. Wspaniała żona, cudowna matka, oddana córka i w końcu liderka w pracy. STOP! Kochani ideałów brak.. . no może w żonach ze Stepford kilka by się znalazło, ale to roboty 🙂 Moim ideałem jest kobieta autetyczna. Kobieta, która zna życie, nie jest lalką i wszystko co osiągneła może zawdzięczać sobie.  Kobiety są niesamowite. Kiedy mówicie im, że coś jest niemożliwe, i że nie dokonają tego, one śmieją się Wam w twarz, bo wiedzą, że dokonają jeszcze wiecej. Kobiety nie odpuszczają. Nigdy. 

Moda współczesna. Dokąd zmierza? Jak ją oceniasz?

Współczesna moda to totalna dowolność.  Zabawa, ciągła kreacja.

Niech taka zostanie, niech będzie szalona… Niech nas powala, rozpieszcza, niech nas porywa i nam imponuje. Po to właśnie jest 🙂 

Kocham projekty takich marek jak…?

Gosia Baczyńska – jest dla mnie wielka! Gosia to przede wszystkim lekkie sukienki i kochający kobiety – styl retro.  Baczyńska tworzy swoje projekty w oparciu o rodzaj tkaniny, którą traktuje jak tworzywo rzeźbiarskie.

Nie mogłabym też nie wsponieć słowa o duecie Paprocki&Brzozowski, Zieniu, Kupiszu, Jemiole, Sieradzky, Bizuu czy MMC.

Najwięcej o kobietach wiedzą jednak mężczyźni, dlatego owacje na stojąco przewidziałam dziś dla takich mistrzów nici jak.. Yves Saint Laurent, Oscar de la Renta, Roberto Cavalli, Karl Lagerfeld, Michael Kors. Brawo Panowie! 

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Black Opium Nuit Blanche YSL –esencja różowego pieprzu, peonia, kwiat pomarańczy, kawa, białe piżmo, esencja drzewa sandałowego, wanilia, mleczko migdałowe. Mogłabym w nich pływać 🙂

Twoje motto?

Słuchaj tego co mówi Ci serce, ono wie najlepiej co jest dla Ciebie najlepsze.

Każda przeszkoda, każda kłoda rzucona nam pod nogi powoduje to, że jeszcze pewniej wstajemy i stajemy się lepsi . Nie rezygnuj z marzeń i nie bój się ryzyka. Zawsze warto!

Eliza Gwiazda i Karolina Motylewska Fot. Łukasz Kostrzewski/ ATV
Eliza Gwiazda i Karolina Motylewska
Fot. Łukasz Kostrzewski/ ATV
Eliza Gwiazda i Karolina Motylewska Fot. Łukasz Kostrzewski/ ATV
Eliza Gwiazda i Karolina Motylewska
Fot. Łukasz Kostrzewski/ ATV

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpraw sobie świąteczny prezent w klinice Dr Beata Dethloff!
Następny artykułJego zdaniem… Mężczyźni o kobietach. Łukasz Kędzior
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)