O dzieciach, aktorstwie i najnowszej płycie – Aneta Todorczuk – Perchuć

0

Aneta Todorczuk-Perchuć to pełna energii, inspirująca osoba. 14 listopada odbyła się premiera jej debiutanckiej płyty “Projekt KoFFta“, która zawiera nowe aranżacje utworów Jonasza Kofty. Aneta prowadzi Fundację „Mamy Dzieci“, jest polską aktorką filmową i teatralną, a przede wszystkim mamą. O płycie, Fundacji i wekowaniu, opowiada Karolinie Motylewskiej. 

  • Aneto chciałabym zacząć od Twojej Fundacji, której jesteś współzałożycielką i prezesem. Czym zajmuje się Fundacja “Mamy Dzieci” i co skłoniło Panią do jej założenia? 

Moja Fundacja „Mamy Dzieci“ zajmuje się dziećmi z domów dziecka, w szczególności tymi, które wkraczają w dorosłość, czyli kończą magiczną „osiemnastkę“ i są ze strony państwa wsparte bardzo śladowym finansowym wkładem, bo jest to zazwyczaj kwota pomiędzy 1000 zł a 4.900 zł, wzależności w jakiej sytuacji dane dziecko się znajduje. Należy wspomnieć, że jest to jednarozowe wsparcie od państwa… Taki człowiek, jeżeli ze strony swojej rodziny, czy pochodzenia, nie ma mieszkania, to niestety nie dostane nawet mini pokoiku… Teoretycznie ma na niego szanse, ale czasami czas oczekiwania to nawet 8 lat. Los tych dzieci mnie najbardziej porusza. Jeśli chodzi o to, dlaczego ją założyłam to pamiętam, że już od najmłodszych lat licealnych zawsze chodziłam do domu dziecka. Nawet bedąc w szkole muzycznej graliśmy tam różne spektakle czy na Boże Narodzenie, czy na inne okazje i  w czasie jednego z takich spektakli przydarzyła mi się sytuacja, która w niezwykły sposób ścisneła mnie za serce. Kiedyś będąc w domu dziecka wczepiła się we mnie dziewczynka i nazwała swoją mamą, ja oczywiście bardzo się popłakałam i tak jeszcze przez 2 lata chodziłam i „płakałam“ nad losem tych dzieci, aż w końcu powiedziałam sobie, że dosyć tego płaczu bo z niego nikt nie ma żadnego pożytku, pomyślałyśmy, że trzeba coś zrobić no i zaczełyśmy działać. Wspólnie z koleżankami z serialu czy z Teatru Narodowego, w którym byłam 7 lat na etacie robiłyśmy zbiórki, a ja ciągle miałam poczucie, że to są takie krople w morzu potrzeb i takie jednorazowe zapomogi. W końcu założyłyśmy z Agnieszką Chrzanowską fundacje. Dzięki temu możemy organizować koncerty, z których cały dochód jest przeznaczony na Fundacje “Mamy Dzieci“, jest to ciężka praca, bo przygotowania do takiego koncertu trwają czasami nawet 2 miesiące, ale satysfakcja z wykonanej pracy jest nie do opisania.

  • Czy jest w Twoimżyciu jest ktoś lub coś co Cie inspiruje? 

Czy coś mnie zainspirowało ostatnio? Życie mnie inspiruje. Dzieci mnie inspirują. Kosmos, zarówno w życiu jaki w wykonaniu moich dzieci mnie inspiruje nieprzerwanie. Myślę, że wymienianie tutaj nazwisk niczego z mojej strony nie wniesie. Życie mnie inspiruje. 

  • Czy ciężko jest pogodzić prace z macierzyństwem? 

Tak jak każdej mamie pracującej. Są okresy kiedy jest ciężko, są okresy kiedy  jest cudownie. To jest przekleństwo i zarazem błogosławieństwo mojego zawodu. Z racji tego, że wykonuje wolny zawód, czasami jest strach, kiedy będą następne projekty, a czasami jest ich za dużo i wtedy potrzebna jest ta super niania. Niespełna rok temu odkryłam, że można „wekować“ i niesamowicie ułatwia mi to sprawę! Polecam wszystkim pracujący mamom 🙂

Premiera Projekt Koffta
Premiera Projekt Kofta
  • Działasz bardzo intensywnie, 14 listopada w Złotych Tarasach odbyła się premiera Twojej pierwszej płyty. Czy możesz nam przybliżyć, co to za płyta i kto powinien po nią sięgnąć? 

To jest mój debiut muzyczny. Jestem aktorką z wykształcenia i muzykiem po średniej szkole muzczynej, natomiast śpiewu nikt nigdy mnie nie uczył. Śpiewem interesowałam się przez wiele lat, brałam udział w konursach muzycznych itd więc zawsze ciągnęło mnie w kierunku śpiewu. To będzie płyta z utworami Jonasza Kofty, które wybrałam z kilku powodów, m.in dlatego, że jest to jeden z czołowych polskich poetów, drugi powód to taki, że jego utwory są mniej znane niż utwory Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego, a my postanowiliśmy je pokazać w zupełnie nowych, współczesnych aranżacjach . Teksty Jonasza Kofty naprawdę do mnie przemawiają, napisał on o tym, co mnie boli, cieszy, wzrusza, dlatego myślę, że dzięki tej płycie trafie do serc słuchaczy, tak jak Jonasz Kofta trafił do mojego. Jeżeli ktoś chce sprawdzić, czy trafi też do jego serca to zapraszamy do zakupu. Płyta dostępna jest w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Premiera Projekt Koffta
Premiera Projekt Koffta
  • Powiedziałaś kiedyś, że nie ma związków idealnych, jednak Ty i Twój partner jesteściejuż 18 lat. Jaki jest zatem Twój sposób na udany i szczęśliwy związek?

Nie ma przepisu na idealny związek. Nie mam. Nie stosuje. Więc siłą rzeczy nie polecam, bo nie mam. Myślę, że w życiu warto słuchać i myśleć. Jak się spełnia te dwa warunki to już jest fajnie. 

  • Za oknami pogoda, która nas nie rozpieszcza. Czy zdarzają Ci się takie dni, kiedy nie masz siły wstać z łóżka? Co wtedy robisz lub co Cię motywuje?

Pogoda jest jaka jest. Jak jest pięknie to też niektórzy mają doła i depresję. Staram się nie poddawać. Do działańia motywuję się sama. Nie ma innej opcji. Moje życie to dzieci, zadania, praca, od czasu do czasu wolne i wtedy wybieram. Każdego dnia dziękuję za to co mam. I korzystam na ile się da, działam na ile się da i tyle. Żadnych czarów.

  • Co powiedziałabyś kobietom, które mają swoje marzenia, ale boją się je realizować? 

Powiedziałabym po prostu: Nie bójcie się ich realizować, tylko działajcie! Marzenia na prawdę się spełniają!

Premiera Projekt Kofta
Premiera Projekt Kofta
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLuksusowy styl marki Monika Sałapat Design
Następny artykułSpraw sobie świąteczny prezent w klinice Dr Beata Dethloff!
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)