Makijażystka gwiazd – Patrycja Sierzputowska

0

Patrycja Sierzputowska jest dyplomowaną makijażystką – bezpośrednią i autentyczną, dzięki czemu spotkanie z nią to sama przyjemność. Wszystkie kobiety, które spotyka stara się zarazić swoją wielką pasją, czyli podkreślaniem kobiecego piękna. W naturalny sposób wyczuwa i poznaje gusta oraz oczekiwania swoich klientek, którym zawsze stara się sprostać. Tworzy makijaże dzienne i te na „wielkie wyjścia”. Jej małą obsesją jest kupowanie kolejnych rozświetlaczy- można zapytać dlaczego? Odpowiedź jest prosta- bliski jej sercu jest styl sportlux oraz makijaże rozświetlające, które są delikatne i nadają skórze blask. Na stałe współpracuje przy dużych produkcjach telewizyjnych takich jak: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „I nie opuszczę Cię aż do ślubu”, „Bake off- ale ciacho”, „Superstarcie”, „The Voice of Poland” oraz „Dancing with the stars”. Świetnie się odnajduje przy sesjach fotograficznych, czego efekty można podziwiać m.in. w magazynach K-mag, SMAK oraz Jutemagazine. Pracowała z takimi gwiazdami jak: Edyta Bartosiewicz, Doda, Kasia Glinka, Małgorzata Walewska, Marika (Marta Kossakowska), Izabela Janachowska, Agnieszka Hyży, Aleksandra Ciupa, Zofia Zborowska, Natalia Szroeder, Kaja Paschalska, Anna Czartoryska-Niemczycka i wiele innych.

Jej ulubione marki kosmetyczne to: Mac, Bobbi Brown, Tom Ford, Honest, Becca oraz Clarins.

Patrycja Sierzputowska - MyTime

Patrycja, jak zaczęła się Twoja przygoda z makijażem? Kiedy Twoja pasja przerodziła się w sposób na zarabianie pięniędzy?

Nie zawsze byłam pewna, co chcę robić, aleod zawsze wiedziałam, że musi być to coś twórczego i związanego z filmem lub telewizją. W trakcie studiów spontanicznie zapisałam się na dwumiesięczny kurs z makijażu i po prostu się zakochałam. Zamiast pójść na studia magisterskie  (nie ucieszyło to moich rodziców) zdecydowałam się na dwuletnią szkołę z charateryzacji. W trakcie szkoły odbyłam praktyki w jednej z czołowych telewizji, a później dostałam tam prace.  Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Jednak moja prawdziwa przygoda z makijażem  zaczęła się, gdy zostałam asystentką wizażystki gwiazd Ewy Gil i asystowałam przy programach telewizyjnych takich jak: Twoja twarz Brzmi Znajomo, Dancing with the stars, The Voice of Poland. Teraz tam pracuję i jestem częścią teamu Ewy Gil.  Moja droga zwiazana z makijażem przerosła moje wszelkie oczekiwania.

Czy pamiętasz swój pierwszy profesjonalnie wykonany makijaż?

Pierwsze profesjoanlne makijaże zaczęłam wykonywać pracując przy programch telewizyjch. W jednej chwili zaczęłam malować wiele znanych osób takich jak: Anna Czartoryska Niemczycka, Katarzyna Glinka, Małgorzta Walewska, Marika, Doda i wiele innych.

Czy masz na swoim koncie makijaże, z których jesteś wyjątkowo dumna?

Myśle, że mam je jeszcze przed sobą. Jestem nastawiona na rozwój i  nowe wyzwania.

Patrycja Sierzputowska - MyTime

Patrycja Sierzputowska - MyTime

Patrycja Sierzputowska - MyTime

Na codzień pracujesz zarówno na zleceniach dla klientek prywatnych,jak i przy sesjach zdjęciowych a także wielkich telewizyjnych produkcjach malując znane z pierwszych stron gazet twarze – która forma pracy jest Ci bliższa?

Zdecydowanie wszystkie są mi bliskie, bo każde z tych działań w inny sposób pobudza moją kreatywność. Sesje zdjęciowe dają mi więcej swobody i pozwalają na eksperymentowanie. Produkcje telewizyjne dają mi możliwość poznania wielu ciekawych osób, których pewnie nigdy nie miałabym okazji poznać, gdyby nie ta praca. Malowanie klientek prywatnych to przede wszystkim miłe spotkania, ale także odpowiedzialność i misja, bo często jestem proszona o radę. Zdarza mi się całkwoicie zmienić styl malowania danej klientki.

Spectrum Twojego działania ma bardzo duży zasięg – czy czasem zdarza Ci się denerwować przed zleceniem?

Za każdy razem. Zawsze staram się zrobić coś lepiej niż poprzednio. Jestem wobec siebie bardzo wymagająca.

W makijażu od lat panują pewne schematy. Trzymasz się ich czy pozwalasz na pewną dowoloność?

Zauważam, ze z czasem jestem coraz bardziej otwarta na eksperymentowanie. Jednak wszystko zależy od rodzaju zlecenia. Przy sesjach zdjęciowych staram się robić coś nieschematycznego np. nie podkreślam brwi lub pomijam konturowanie twarzy. Natomiast w telewizji muszę dospasować makijaż do formuły programu lub oczekiwań stylisty.

Co jest teraz modne w makijażu? Jakie będą trendy na lato 2017?

Projektanci proponują w tym sezonie dość odważne kolory:  błękit i oranż. Jeśli chodzi o mnie to błekit nie należy do moich ulubiony kolorów. Ja raczej zdecydowałabym się na kreske eyelinerem w kolorze indygo. Natomiast oranż uwielbiam zarówno na powiekach jak i ustach.

Patrycja Sierzputowska - MyTime

Patrycja Sierzputowska - MyTimePatrycja Sierzputowska - MyTimePatrycja Sierzputowska - MyTime

Jeśli chcesz nawiązać kontakt z Patrycją zapraszamy na jej fp: https://www.facebook.com/sierzputowskamakeupartist/?fref=ts

Rozmawiała: Karolina Motylewska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUwiecznić emocje – rozmowa z fotograf Ianą Chertkovą
Następny artykułMonika Sałapat Design dla przyszłej mamy!
Karolina Motylewska
Karolina Motylewska-prezenterka i modelka,która kocha swoją prace i wszystko co z nią związane.Uwielbia wyzwania i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.Jej motto życiowe to "Nie mów ja­ki ktoś jest wspa­niały, spraw by w to uwierzył i to poczuł... " dlatego w swoich wywiadach z gwiazdami ukazuje ich zalety i indywidualizm.Prywatnie jest mamą trzyletniego synka,dla którego gotowa jest zrobić wszystko.W życiu kieruje się zasadą,aby traktować innych tak,jak samemu chce się być traktowanym i stara się zarażać wszystkich swoim optymizmem i dobrą energią.Największą wartością są dla niej rzeczy bezcenne,takie jak miłość,rodzina i szczęście.Ma nadzieje,że jej teksty na portalu "MyTime" chociaż na chwilę pozwolą Wam oderwać się od codzienności i przy dobrej kawie zatopić się w lekturze i zapomnieć o problemach...tych mniejszych i nieco większych:)