Magda Pieczonka – ikona perfekcyjnego makijażu

0
Fot. www.mpiecha.pl

Magdalena Pieczonka – jedna z najbardziej rozchwytywanych makijażystek w Polsce. Na swoje nazwisko i reputację pracowała ciężko i sumiennie. Dzięki temu każda polka marzy by choć raz mieć przyjemność wystąpić w makijażu wykonanym specjalnie dla niej przez Magdę.

Magda pieczonka - MyTimeMagdo, zna Cię prawdopodobnie każda kobieta w Polsce, która kocha pięknie podkreśloną urodę i nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Jakie były Twoje początki i gdzie doskonaliłaś swój talent?

– Tak naprawdę nigdy nie przypuszczałam, że będę pracowała jako makijażystka. Skończyłam studia marketingowe i pracowałam w swoim zawodzie do momentu, kiedy stwierdziłam, że nie jest to to co chciałabym robić w życiu. Rzuciłam pracę i zrobiłam kurs przedłużania rzęs. Jeszcze wtedy nie wiązałam z tym przyszłości,  ponieważ konkurencja była duża, a moje doświadczenie znikome.
Przyszedł taki dzień, w którym mogłam asystować przy tworzeniu programu telewizyjnego ( był to najszczęśliwszy dzień w moim życiu). Od tego momentu wszystko się zaczęło. 

Prowadzisz obecnie warsztaty dla kobiet. Kto może na nie przyjść? Jaką wiedzę wyniesie kobieta, która bierze w nich udział?

– Warsztaty są tak naprawdę dla każdego. Uczę zarówno makijażystki jak i osoby, które chcą nauczyć się makijażu dla siebie, na własny użytek. Staram się zawsze podchodzić indywidualnie do każdej klientki, która na początku podczas rozmowy przedstawia mi swoje oczekiwania. Uczymy się tego na czym jej naprawdę zależy.
Biorąc pod uwagę, iż uczymy się tylko rzeczy praktycznych, kursantka wynosi z warsztatów sporą wiedzę –  jak, czym i w jaki sposób wykonać makijaż, który ją interesuje. Później już trzeba tylko ćwiczyć 🙂 

Współpracujesz z najgorętszymi nazwiskami polskiego showbiznesu. Czy pamiętasz może pierwszą gwiazdę, którą miałaś okazję pomalować? Kto to był

– Oczywiście, że pamiętam –  była to Magda Schejbal, którą malowałam podczas Eska Music Awards 2011. Byłam wtedy przerażona, ponieważ miałam tylko pomagać 🙂 Na szczęście makijaż się bardzo podobał.

Z pewnością masz swoją ulubioną gwiazdę, którą uwielbiasz malować. Kto to tak

– Maluje mnóstwo znanych osób i tak naprawdę każdą z nich lubię malować. Nie jestem w stanie wybrać jednej ulubionej. 

Jakie są Twoje inne ukryte talenty

– Mój chłopak mówi, że granie na nerwach… 🙂 🙂 🙂 

Jakie kosmetyki do makijażu lubisz najbardziej i polecasz każdej kobiecie?

– Jestem ogromną fanką rozświetlaczy. Sama ich na co dzień używam, ponieważ nadają lekkości i świeżości skórze. Natomiast trzeba wiedzieć jak się z nimi obchodzić,  ponieważ nie każda kobieta może je stosować.

Trendy makijażowe nadchodzącego sezonu? Co jest na topie a co zdecydowanie passe?

– Nigdy nie odnoszę się do trendów, gdyż nie zawsze to co modne w danym momencie nam pasuje i dobrze w tym wyglądamy.
W moich makijażach zdecydowanie unikam błękitów oraz szarości. Te kolory niekoniecznie się sprawdzają. Ale to co bardzo lubię to pięknie wyrównana, rozświetlona, wymodelowana skóra, ładna brew, podkreślone rzęsy oraz lekki błyszczyk na ustach.

Polki i makijaż. Jakie są Twoje spostrzeżenia? Czy coś się zmieniło na przestrzeni kilku ostatnich lat?

– Polki zaczynają coraz bardziej o siebie dbać i wyglądają coraz lepiej. Widzę to po ilości chętnych kobiet, które chcą wziąć udział w organizowanych przeze mnie warsztatach. Zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe.

Wiele kobiet podąża za modą, przez co w konsekwencji jedna jest wręcz kopią drugiej. Czy warto kierować się obowiązującymi kanonami piękna? Kto lub co je narzuca?

– Najczęściej jest to pogoń za młodym wyglądem, co powoduje że zatracamy się i popadamy w przesadę. U niejednej kobiety przerodziło się to w nałóg. Niestety mamy takie czasy, w których wywierana jest ogromna presja na to jak wyglądamy. Możemy korzystać z zabiegów medycyny estetycznej oraz makijażu, jedynie musimy pamiętać, żeby zachować przy tym rozsądek. Wtedy każda z nas będzie wyglądała dobrze 🙂

Czego możemy Ci życzyć?

– Szczęścia – bo dzięki niemu mamy wszystko 🙂

Magda pieczonka - MyTimeMagda pieczonka - MyTimeMagda pieczonka - MyTimeMagda pieczonka - MyTime