Zapożyczone z męskiej szafy

0
Maffashion

Obserwuję ostatnio nowy trend, a mianowicie migrację męskiej garderoby do damskiej szafy 🙂 A im dłużej się temu przyglądam, tym więcej pomysłów na takie stylizacje przychodzi mi do głowy. Co więcej, zaprzyjaźniłam się nawet z białą koszulą mojego męża, która niepostrzeżenie zadomowiła się w mojej garderobie i zostanie w niej już chyba długo 😉

Zapożyczone z męskiej garderoby - myTimeStyl na chłopczycę to wcale nie jest nowoczesna fanaberia. Trend ten sięga lat 20. Kiedy to siał zgorszenie i był całkowicie odrzucany przez społeczeństwo. Do jego rozwoju w dużej mierze przyczyniła się Coco Chanel, torując nam już wtedy drogę do męskiej szafy. Co więcej udowodniła, że chłopczyce w niezwykle umiejętny sposób potrafią podkreślić swoją kobiecość.

Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz

Moda co jakiś czas zatacza krąg, prezentując jednak za każdym razem swoje nowe oblicze. Kilka sezonów temu, zwłaszcza w środowisku młodzieżowym pojawił się trend na ubrania typu unisex (sama stworzyłam takie bluzy, które można nabyć na spółę ze swoim facetem 😉 Znajdziesz je TU , TU i TU ) Wystawy sklepowe pełne były ubrań, które ciężko było podzielić, z wyszczególnieniem na damskie i męskie. Ta granica zacierała się powoli (miałam wrażenie, że już wcale jej nie było).

Na szczęście zatęskniłyśmy za naszymi przywilejami. Na ulicach zaczęły znowu pojawiać się kobiece stylizacje. Tak swoją drogą to nasz przywilej polega na tym, że o ile my możemy łowić do woli w męskiej szafie, mężczyzna w naszej nie znajdzie dla siebie nic i chwała mu za to 😉

Revoi me
Revoi me

Nie dajemy jednak mężczyźnie zapomnieć o naszej obecności w domu. Raz pożyczamy marynarkę, częściej koszulę, niekiedy nawet spodnie. Z tą różnicą, że zgrabnie łączymy to wszystko z uwzględnieniem i wręcz podkreśleniem tego co nasze – kobiece. Co powiesz na obcisłe legginsy, szpilki i męską koszulę, kokieteryjnie zawiązaną w talii? Lub seksowną małą czarną, na którą zarzucisz swobodnie męską marynarkę? Możliwości ogranicza tylko Twoja wyobraźnia!

Baw się modą do woli. W najbliższej wolnej chwili zabierz swojego faceta na zakupy odzieżowe i bacznym okiem obserwuj co możesz później wykorzystać 😉 Kobieta, która zna męskie trendy jest nieocenioną towarzyszką  na meandrach mody usłanej butikami. A kupując coś co później oboje wykorzystacie, stajecie się mistrzami nie tylko domowego budżetu, ale też odpowiedzialności konsumpcyjnej.

Zapożyczone z męskiej garderoby - myTime