Współczesna elegancja

0

Co składa się na elegancję i klasyczny styl?

Po pierwsze elegancja to stan umysłu. To co czujemy, uzewnętrznia się i tworzy nas na zewnątrz. To przede wszystkim wyjątkowa osobowość, kreowanie własnego życia według własnych upodobań, samorealizacja, bez odtwarzania cudzego stylu.

Po drugie, sposób zachowania. Nie trzeba tu dużo tłumaczyć. Nienaganne maniery, sposób wyrażania się, robią swoje, pozostawiają niezatarte wrażenie na rozmówcy.

No i po trzecie, co identyfikuje kobietę na pierwszy rzut oka – to sposób ubierania się. Najlepiej wybierać klasyczne, ponadczasowe fasony, które zawsze będą aktualne. Klasyczny styl nie bez powodu uważany jest za odzwierciedlenie elegancji, gdyż od lat opiera się na stałych zasadach, na tle szaleńczo zmieniającej się mody. Ubrania klasyczne cechują się starannym wykonaniem, prostotą, jakościowymi materiałami. W taką odzież warto inwestować, ponieważ raz dobrze dobrana – posłuży nam bardzo długo. Nie bez znaczenia jest tu również dobór tkanin, ponieważ dla naszej skóry najlepsze są surowce naturalne lub z ich dominującą przewagą. Ma to też wpływ na jakość noszenia takich ubrań. Warto tutaj spojrzeć na sprawę z perspektywy zasad slow fashion, które zachęcają do kupowania małej ilości jakościowych ubrań. Warto też zastanowić się czy ubrania, które kupujemy pasują do siebie nawzajem i czy dobrze się w nich czujemy. Pod tym kątem należy kompletować swoją garderobę. Pamiętajmy jednak przed każdymi zakupami, że warto zaufać klasyce i prostocie, ponieważ jest to gwarancja udanego zakupu. Jak mawiała Coco Chanel : „Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji”. Jeżeli mowa o prostocie, należy zwrócić też uwagę na umiar. Dotyczy to przede wszystkim dodatków. Dobrze jest kierować się zasadą, że lepiej założyć na siebie mniej niż więcej. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest delikatna biżuteria (naszyjnik, kolczyki, pierścionek) lub jeden wyrazisty dodatek w postaci np. przyciągającej wzrok bransoletki.

Warto również zwrócić uwagę na makijaż, gdzie tak jak w przypadku dodatków, należy zachować umiar. Wystarczy podkreślić usta lub oczy, naturalny efekt zawsze jest w modzie.

elegancja - MyTime