Vogue Polska – modowa walentynka!

0

Dzisiejszy dzień z pewnością na zawsze wpisze się w historię polskiej mody, a to za sprawą premiery kultowego tytułu Vogue w polskiej edycji. To właśnie dziś, 14 lutego 2018r. odbyła się premiera magazynu na polskim rynku, a jego pojawienie się już od kilku tygodni wzbudza ogromne emocje!

Vogue – to amerykański magazyn modowy skierowany do kobiet interesujących się szeroko pojętą branżą fashion, a także zagadnieniami lifestylowymi. Pierwszy numer ukazał się w Stanach Zjedoczonych w 1892r jako tygodnik skierowany do arystokracji. Głównym zamysłem ówczesnego wydawcy Arthura Turnure było pokazanie ceremonialnej strony życia, występującej wyłącznie w wyższych sferach. Vogue – dzięki swojej przemyślanej i konsekwentnej formie, a także wysokiej estetyce artystycznej i merytorycznej bardzo szybko stał się numerem 1 na liście wiodących magazynów, rozpoczynając tym samym ekspansję na rynki zagraniczne. Nie bez przyczyny kolejnymi państwami, które rozpoczęły publikację swoich edycji Vogue’a były Włochy i Francja, słynące z wyjątkowego umiłowania mody, sztuki i piękna.

Okładka Vogue z 1917r.
Okładka Vogue z 1917r.

Okładka Vogue’a do dziś zarezerwowana jest tylko dla najważniejszych nazwisk światowej mody i sztuki, a pojawienie się na niej jest najczęściej największą formą wyróżnienia i ukoronowania kariery.

Fot. John Rawlings  Condé Nast via Getty Images
Fot. John Rawlings Condé Nast via Getty Images

A jak będzie wyglądała polska edycja kultowego tytułu?

Redaktorem naczelnym polskiego Vogue’a jest Filip Niedenthal. Okładkę zdobią dwie polskie modelki Anja Rubik oraz Małgorzata Bela pozujące na tle Pałacu Kultury. Autorem zdjęcia jest niemiecki fotograf Juergen Teller. Okładka choć przemyślana i uzasadniona, wzbudza ogromne kontrowersje już od chwili pojawienia się w sieci. Moim zdaniem słusznie. Bo czy moda nie powinna skłaniać do dyskusji? Łamać stereotypów? Zadziwiać, a czasem nawet szokować? Taka właśnie jest. Piękna.

Polskie wydanie Vogue’a jest od dziś dostępne na rynku w cenie 16,90zł

Można również zafundować sobie przyjemność comiesięcznej dostawy do domu świeżego wydania magazynu kupując prenumeratę na www.vogue.pl

Ja już nie mogę się doczekać swojego egzemplarza 🙂

Fot. John Rawlings  Condé Nast via Getty Images
Fot. John Rawlings Condé Nast via Getty Images