Spotkanie przy kawie… Wero Wysoczyńska

0

Wero Wysoczyńska – Stylistka i reżyserka pokazów mody. Poznałam ją przy okazji pokazu mody w ramach Fashion Night, w których moja marka prezentowała swoją kolekcję. Wero była odpowiedzialna za choreografię i reżyserię pokazu. Dziewczyna nietuzinkowa, oryginalna i niezwykle sympatyczna, a przy tym do bólu profesjonalna i kochająca modę. Praca z Wero to sama przyjemność! Szczególnie polecam lekturę jej bloga, gdzie ciekawie opisuje kulisy swojej pracy, oraz związane z nią przemyślenia. Zapraszam TUTAJ oraz NA FANPAGE FVI Teksty, które tworzy, czyta się świetnie. Uwielbiam poczytać w wolnej chwili. Poznajcie Wero…

Wero Wysoczyńska - MyTime

Czym dla Ciebie jest moda?

Życiem. Odpowiedź jest strasznie banalna, być może wręcz pretensjonalna, ale jedyna jaka może paść. Moda od zawsze była naturalnym elementem mojej codzienności. Z czasem przerodziła się w zawód. Od kiedy piszę bloga Fashion Victim Industry – jest także dodatkową formą komunikacji z osobami, które śledzą moje zawodowe działania.

Czym jest styl? Jak rozpoznać, że ktoś go ma?

Styl jest kompilacją charakteru, gustu i stylu życia. Styl ma każdy. Może być mniej lub bardziej ekstrawagancki, mniej lub bardziej kolorowy. Zachęcałabym do tego, by oddzielić „swój styl” od wyobraźni. Sądzę że nawet osoby, które kopiują sposób ubioru/wygląd innych mają styl, ale nie potrafią go same interpretować. Ostatecznie – wierzę w to mocno – nie założyłyby czegoś, w czym czułyby się źle.

Kiedy odkryłaś/określiłaś swój styl? Jaki on jest?

Cały czas go odkrywam. Mój styl (jak chyba każdego) zmienia się, ewoluuje z wiekiem, doświadczeniem, z tym, jak ja się zmieniam jako człowiek. Mój styl jest eklektyczny, z mocną tendencją do looku kloszarda 🙂 Bardzo lubię zniszczone, znoszone rzeczy. Nie przejmuję się wyglądem w sensie ogólnego przeświadczenia „idę do kościoła więc muszę ubrać się ładnie”. Nie wierzę w to. Łączę rzeczy sportowe, z tymi eleganckimi, bardzo lubię eksperymentować z długościami i zastosowaniami. Nie mam problemu z tym, żeby zapiąć długi luźny sweter na zły guzik, jeżeli w zamian dostanę piękną linię, opadającej poły.

Zdaję sobie sprawę, że to przywiej osoby, która nie pracuje w korporacji, nie ma szefa wymagającego „reprezentatywnego wyglądu”. Uzupełniając na marginesie odpowiedź na pierwsze pytanie – moda, to dla mnie wolność.

Jaka muzyka Cię fascynuje?

Muzyka fascynuje mnie jako zjawisko. Jest to jedna z moich najmocniejszych inspiracji. Jestem bardzo wrażliwa na dźwięk, więc to czego słucham, mocno uzależnione jest od tego, w jakim nastroju się znajduję lub chcę się znaleźć. Mój chłopak wie, że jeżeli słucham Komedy, warto zapytać, czy coś się stało. Uwielbiam Piano Concerto 2 Rachmaninova, często wracam do klasyki (Sinatra, Nina Simone), do ulubionego Tańca Cukrowej Wieszczki Czajkowskiego, do Nocturnów. Kiedy cieszę się dobrym samopoczuciem słucham muzyki elektronicznej, minimal, dubstep. Drumm`n` bass bardzo pozytywnie mnie nakręca, daje energię. Trapy i rock kiedy jestem bojowo nastawiona 🙂

Kto jest Twoją inspiracją w modzie?

Inspiruje mnie każda osoba, którą spotykam. W mniejszym lub większym stopniu. Nie odpowiem, ze Christian Dior, czy Yohji Yamamoto. Bardzo ich lubię (kocham?), ale wierzę, że od każdego można wyciągnąć element interesujący dla siebie. Otwarte oczy, otwarta głowa.

Gdybyś mogła/mógł cofnąć się w czasie? W jakiej epoce, pod względem mody,

chciałabyś/chciałbyś żyć?

Tu i teraz. Nie przepadam za strojami historycznymi. Zdecydowanie bliższy jest mi modern. Cieszę się, że moja dojrzałość estetyczna przypada na ten moment, w którym jesteśmy krajem rozwiniętym, z dostępem do wszystkiego stacjonarnie lub online.

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Black Afgano, bardzo mocny zapach.

Największe modowe szaleństwo?

Jeszcze go nie odkryto.

Kocham projekty takich marek, jak…

Jak (mistrz) Yohji Yamamoto, Balmain, Dior, Chanel, Aleksandra Jendryka, Gosia Baczyńska, Kiss the frog, COS i wielu, bardzo wielu innych.

Moje motto życiowe to…

Równaj w górę, nigdy w dół.

Realizacje Wero:

Wero Wysoczyńska - MyTime

Wero Wysoczyńska - MyTime

Wero Wysoczyńska - MyTime

Wero Wysoczyńska - MyTime