Trzy sposoby na oswojenie… pantery!

0
www.macadamiangirl.com

Towarzyszy nam już od kilku sezonów, zaskakując coraz to nowym obliczem lub wykorzystaniem. Nie pozwala się nudzić, ukazując coraz to ciekawszy potencjał. Spotykamy ją nie tylko w modzie, ale także w dodatkach, akcesoriach, wnętrzarstwie… I daje gwarancję, że po kilku sezonach wróci ponownie w nowym wcieleniu!

Chiara Ferragni
Chiara Ferragni

Panterka może być bardzo glamour. Może być też uzupełnieniem, lub nawet podstawą eleganckich i klasycznych stylizacji. Zawsze nadaje charakteru, podkreśla styl. Jednak może być też zgubna, co stanowi jej największe niebezpieczeństwo. Dlaczego? Nieumiejętność jej wykorzystania lub brak wyczucia skutkuje kiczowatością. Można jej jednak uniknąć, pytanie – jak?

Oto moje patenty:

  1. Stawiaj na jakość.

Tak się składa, że jakość mieści się zawsze u mnie na pierwszym miejscu. I właśnie na jakość zawsze kładę największy nacisk. Tak samo w przypadku panterki. Myślę, że z pewnością kojarzysz tanią bluzkę z bazaru w panterkowy wzór… albo getry a’la gepard… W każdym razie, wiesz o czym mowa. Chcesz, by panterka w Twoim zestawieniu wyglądała gustownie? Postaw na jakościowy i najlepiej naturalny materiał. Gwarantuję, efekt murowany!

pinterest.com
pinterest.com
  1. Mniej, znaczy więcej.

Zawsze. To bardzo ważna zasada i naprawdę warto ją przyjąć na stałe do swoich praktyk modowych. W przypadku panterki, ta zasada wręcz nabiera nowego znaczenia, bo najczęściej „ratuje” nas od popełnienia istnego, modowego przestępstwa J I o ile możesz śmiało sprawdzić w domu jak wygląda panterkowy „total look”, bez względu na towarzyszące temu emocje, nie opuszczaj domu w tym zestawieniu… A tak na serio, naucz się stawiać na detal. Niech Twoja stylizacja będzie bazą i tłem dla trendów. Dla mnie panterka to element gładkiej, jednokolorowej bluzki, dodatek biżuteryjny, zamszowe szpilki lub od niedawna saszetka – nerka. Mam też spódnicę w panterkę, a nawet sukienkę. Pilnuję jednak by ten wzór nie stanowił nigdy więcej niż 50% stylizacji (50% to max w przypadku np. sukienki)

www.mimikastudio.com
www.mimikastudio.com

3. Kolory

Żeby wszystko miało sens, musimy zespolić nasz strój w logiczne współbrzmienie kolorystyczne. Unikaj tu neonów, różu, błękitów i soczystej zieleni. Broń boże nie łącz z innymi printami! Ja łączę panterkę z czernią, bielą, czerwienią i beżami. Czerń i biel to idealne tło. Czerń nadaje charakteru, elegancji, biel świeżości i lekkości. Czerwień + panterka = energetyczny i wyrazisty look. Beż i brązy to najbardziej naturalny i wdzięczny zestaw kolorystyczny, który zachowuje spójność i harmonię. Tylko od Ciebie i Twojego nastroju zależy na jaki zestaw się zdecydujesz.

pinterest.com
pinterest.com