Poznajmy się… Daniel Jacob Dali

0

Daniel Jacob Dali – projektant światowej sławy, pochodzący z Krakowa!

Obecnie mieszka i pracuje na Ibizie. Tworzy kolekcje, które szturmem zdobywają światowy rynek i zaspokajają gusta najbardziej wymagających klientek. A są wśród nich gwiazdy, m.in. Paris Hilton, Naomi Campbell. Daniel Jacob Dali jest również znany jako felietonista magazynów modowych. W naszej rozmowie zdradza tajniki swojej pracy, oraz plany i marzenia związane ze swoją profesją. Zajrzyj na jego STRONĘ i bądź na bieżąco!

Daniel Jacob Dali - MyTimeJak rozpoczęła się Twoja kariera zawodowa?

Odkąd  tylko sięgam pamięcią  zawsze marzyłem o własnej firmie. O projektowaniu i ubieraniu ludzi na całym świecie. Życie tak się poukładało, że pewnego dnia wylądowałem na Ibizie, gdzie mieszkam przez większą cześć  roku. Po jednym z letnich sezonów i praktyce u jednego z lokalnych projektantów,  postanowiłem założyć własną firmę. Wszystko co dziś osiągnąłem to ciężka praca i poznanie właściwych ludzi.

Jak wygląda Twoja praca na co dzień?

Każdy dzień jest inny. Jednego muszę lecieć po materiały np. do Barcelony, następnego mam klientkę w Warszawie. Jednego poranka siadam i szkicuję, innego piszę recenzje dla modowych magazynów, bądź do swojej cotygodniowej kolumny w gazecie Super Express. Nie mam standardowej pracy w związku z czym nie siedzę zamknięty w jednym miejscu.

Jaki jest Twój styl? Co jest ważne w modzie? Czym się kierujesz  tworząc kolekcje, ale też ubierając się na co dzień?

Mój styl jest unikalny i niepowtarzalny. Zarówno to co projektuję jak i to w czym chodzę na co dzień jest całkowicie inne niż to co można zobaczyć gdziekolwiek indziej. W modzie najważniejsze jest to, aby nie brać jej  zbyt poważnie. Bawić się nią, ale oczywiście pamiętając przy tym o pewnych zasadach oraz trendach, które panują w danej chwili.

Jak wygląda moda obecnie? Taka obserwowana na ulicach? Jak noszą się kobiety, jak mężczyźni?

Moda zmienia się tak szybko, że dziś coś jest na topie i pożądane przez wszystkich, a dosłownie już jutro –  nie.  Dlatego najlepiej wyrobić sobie swój indywidualny styl i mieszać go z tym co jest modne. Obecnie powiedziałbym,  że w modzie na pewno królują rzeczy za duże, luźne. To chyba jedyna przewodnia cecha. Bo reszta to już zależy od kraju oraz miejsca.

Nie ma dużej różnicy pomiędzy kobietą, a mężczyzną w modzie ulicznej.

Daniel Jacob Dali - MyTimeCo według Ciebie jest synonimem dobrego gustu, smaku? Co nas wyróżnia spośród tłumu?

Mniej znaczy więcej! To jedyna zasada cechująca dobry gust i smak.

Wracając do Twojej  pracy, jakie projekty  obecnie realizujesz?

Przygotowuje obecnie dużą kolekcję, którą chcę zaprezentować w tym roku, tuż po sezonie letnim.

Twoje największe osiągnięcia zawodowe? Znane gwiazdy, z którymi  współpracujesz?

Zdobyłem mnóstwo osiągnięć przez kilka lat będąc na światowym rynku. Do najważniejszych na pewno zaliczę dwie wzmianki na mój temat w magazynie Vogue.

Jakie masz plany zawodowe na najbliższy czas? Gdzie w dalszej perspektywie widzisz swoją markę?

Planem od zawsze jest otworzenie własnego butiku w Los Angeles.

Daniel Jacob Dali - MyTimeDaniel Jacob Dali - MyTimeDaniel Jacob Dali - MyTimeDaniel Jacob Dali - MyTimeDaniel Jacob Dali - MyTimeDaniel Jacob Dali - MyTime