Pokaż swój styl, a powiem Ci kim jesteś

0
Wero Wysoczyńska

Mówi o Tobie wszystko, zanim zdążysz cokolwiek powiedzieć. Pozostawia po sobie niezatarty ślad, bardziej wymowny, bo odbierany na zupełnie innym poziomie świadomości niż zwykła rozmowa. Dla ludzi intuicyjnych, patrzących z perspektywy estetyki wizualnej, to automatyczna definicja Ciebie. Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie komunikaty wysyłasz, nie zdając sobie z tego sprawy?

Twoje upodobania estetyczne to nic innego jak zbiór Twojego doświadczenia, przekonań, a nawet stanów emocjonalnych. Stan Twoich ubrań, ich jakość, a nawet marki, po które sięgasz to wartości, z jakimi się utożsamiasz.

Z pewnością miewasz czasem momenty, kiedy przeglądasz swoje zdjęcia sprzed kilku lat i zadajesz sobie pytanie, jakim cudem założyłeś taki, a nie inny strój? Co podobało Ci się w tej, co najmniej, dziwnej fryzurze? I te dodatki! – Boże, czy to na pewno ja?!

Tak, to Ty. Z ówczesnym bagażem przekonań, szukania własnej drogi, na której niejednokrotnie się gubiłeś, po to by być w miejscu, w którym obecnie jesteś. By dokonywać wyborów, których obecnie dokonujesz. Wtedy był to najbardziej optymalny sposób wyrażania tego, kim jesteś. Ten odstęp czasu, który dzieli Cię od dawnej wersji, to naturalny proces ewaluacji, jakiej krok po kroku dokonujesz codziennie.

Przyjrzyj się teraz sobie. Stań przed lustrem. Co czujesz? Zadaj sobie pytanie: kim jestem? I czy jest to ta sama osoba, którą chcesz być? Czy ktoś narzucił Ci uniform skrojony według własnej wizji? Odpowiedz sobie na to pytanie, zanim ktoś inny zrobi to za Ciebie, pozostawiając na Tobie etykietę podporządkowaną pod ograniczony zestaw cech. A Ty będziesz starał się im sprostać.

Jak mawiała Coco Chanel: „ Moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach. Moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to, co się dzieje.”

Zastanów się nad sensem tych słów. Przyłóż jak lusterko do siebie i przejrzyj się w nich. Zobacz kim jesteś. Co się w tej chwili dzieje w Twoim życiu? Jakie idee Tobą kierują? Jak spędzasz swój czas? I czy to wszystko spójnie i harmonijnie splata się z Twoją osobowością i stylem?

Wsłuchaj się w siebie, a odkryjesz swoją unikalność. Wyraź ją za pomocą mody. Jest to najszybszy komunikat dla świata i dla Ciebie. Bądź w zgodzie ze sobą. Bądź swoją własną kreacją, dziełem, które tworzysz przez całe swoje życie. Pokaż kim jesteś. Miej swoje znaki rozpoznawcze, które będą jak słowa klucz, kojarzone z Twoim nazwiskiem. Inspiruj, zachwycaj, wzbudzaj ciekawość. Ucz się, obserwuj, czerp z życia garściami. Załóż strój, na który wcześniej nie miałeś odwagi, a czułeś, że mógłby w niezwykły sposób uzupełnić Twoją osobowość.

Moda to zabawa. Baw się więc i korzystaj z jej różnorodności. I bądź dumny z tego kim jesteś.