Co mówi o nas ubranie?

0

Niedawno czytałam pewien artykuł mówiący o budowaniu swojego wizerunku, szczególnie w pracy. Wiele w nim było wytycznych i cennych wskazówek, jak się ubierać, co do czego zakładać, a znów czego broń Boże nie 🙂 Z reguły podchodzę do tego z dystansem, ponieważ każdy człowiek ma swój indywidualny styl, a pewne normy i zasady powinny być brane z pewną poprawką. Wiadomo – są sytuacje, kiedy należy wyglądać tak jak wymagają tego reguły, jednak zdarza się nam to niezwykle rzadko.

To co buduje wizerunek człowieka, to pewien styl i „polot”, charakteryzujący nas na co dzień. Bo czasem nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele mówi o nas nasze ubranie i ogólny wizerunek. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – jest w tym bardzo dużo prawdy. „Jeśli Ty jesteś marką, to ubranie jest Twoim logo” – wizerunek, który prezentujesz codziennie, odzwierciedla dokładnie to kim jesteś, co sobą reprezentujesz, a nawet określa Twoje samopoczucie. W dużej mierze wyraża także Twoje nastawienie do osób, które w danym dniu spotkasz, Twój szacunek do nich wyrażany przez to jak dbasz o wizerunek. Najważniejsze jest jednak to, że w dużej mierze wpływa na Ciebie! Dobrze ubrana, jesteś pewniejsza siebie, masz lepsze samopoczucie i czujesz się dobrze w każdej sytuacji. Aby taki efekt uzyskać, zwróć uwagę na ten aspekt codziennie. Klasyczna baza ubraniowa jest koniecznością w każdej szafie, bo dzięki niej zawsze masz w co się ubrać i wiesz, że wszystko do siebie nawzajem pasuje. Twój wizerunek ma zachowaną spójność i jest tożsamy z Tobą, a to prosta droga do sukcesu!

Co ważne ubranie ma szeptać „styl”, a nie krzyczeć „moda”. To znaczy, że nie należy bezmyślnie zakładając na siebie wszystkiego, co aktualnie jest na topie, zatracając swoją niepowtarzalność. Komunikujemy przez to światu, ze nie mamy własnego zdania, że narzuca nam je rzeczywistość. To moda jest dla nas, nie my dla mody, trzeba o tym pamiętać. Najlepszą inwestycją jest klasyka i dobra jakość. Dzięki tym wytycznym stworzymy niepowtarzalny wizerunek i zachowamy ponadczasowy styl.

co mówi o nas ubranie - MyTime