Minimalizm – klucz do doskonałego stylu

0

Od jakiegoś czasu często kojarzony z modą. Dla jednych pewien stopień dojrzałości, dla innych wrodzone poczucie estetyki i sposób na życie. Minimalizm. Zdominował rynek modowy i wydawać by się mogło, że nie na długo wpisze się w obowiązujące trendy. Jednak znalazł wielu zwolenników i pozostanie niezmiennym stylem osób, które raz go pokochały.

W obecnych czasach minimalizm stał się odpowiedzią na przepełniony produktami rynek (nie tylko modowy) i alternatywą dla ludzi zmęczonych nadmiernym konsumpcjonizmem. Jest to dosyć głęboka filozofia, wpisana na stałe m.in. w nurt slow fashion, która nie wyraża się tylko w ubraniach, które nosimy i w przedmiotach, których używamy, ale też w sposobie korzystania z dóbr, które oferuje nam współczesny świat. Kierując się w stronę ekologii, wróćmy do tematu… 🙂

Moda. W połączeniu z minimalizmem – to jest to co uwielbiam. Przede wszystkim styl klasyczny. Stonowana kolorystyka i styl, który nigdy nie wychodzi z mody. Podkreślona idealnie dobraną tkaniną, precyzją kroju i nieskazitelnym szwem. Bez krzyczącego logo, z dyskretną metką. Ważne, by takie ubranie dawało maksymalny komfort noszenia, bo wygoda to też luksus.

Taki styl jest domeną ludzi biznesu. Ubranie i dodatki w minimalistycznym stylu gwarantują elegancję.

Jak już wspominałam minimalizm doskonale komponuje się z uwielbianą przeze mnie ideą slow fashion. Takie połączenie tworzy idealną odskocznię dla ludzi kochających modę, ale potrzebujących odpoczynku od ciągle zmieniających się trendów, krzykliwych barw i dodatków, a także chaosu i braku spójności w niektórych „modnych” połączeniach. Człowiek zaczyna dostrzegać różnicę między ubraniami z „masówki” i takimi, które kupuje się na lata. Stawia jakość nad ilość, co zawsze wychodzi na dobre w każdej dziedzinie życia. W taki właśnie sposób rodzą się minimaliści 🙂

Gorąco polecam przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu. Warto wprowadzić w życie kilka zasad minimalizmu, a stanie się ono o wiele łatwiejsze. Zacznij od swojej szafy, uporządkuj, posegreguj i dopasuj, aby powstały klasyczne zestawy, w których czujesz się dobrze. Nie trzymaj ubrań, które źle na Tobie leżą i są wynikiem nieprzemyślanych zakupów. Dokup rzeczy, których Ci brakuje, ale takich, które zostaną z Tobą na dłużej. Dokonuj mądrych, odpowiedzialnych wyborów. Nie tylko w modzie. Zadanie warte zachodu, choć nie łatwe, bo najtrudniej wyrazić w sposób mądry to co jest najprostsze.