Kolory jesieni – TOP 5!

0

Jesień w modzie to bardzo wdzięczny okres. Mój ulubiony. Można w szczególnie kreatywny sposób zaszaleć bardziej nasyconą paletą barw, ciekawą formą, a przede wszystkim warstwami! Nie tylko dla ciekawego looku, ale też z uwagi na funkcjonalność. Ma być ciekawie, modnie i ciepło.  W tym sezonie królują bardzo mocne trendy (niektóre z nich przeszły z poprzednich sezonów, ubogacone i poszerzone w nowe akcenty). Warto więc zaopatrzyć się w kilka z nich.

  1. Ultra Violet lub nasycona fuksja

O ile nie lubię fioletu (ok, jedynie poza mocną śliwką i to najlepiej o strukturze aksamitu)  fuksja bardzo do mnie przemawia. Warto zapoznać się z paletą barw, która pasuje do naszego typu urody. Wtedy mamy pewność, że wybrany przez nas kolor idealnie nas uzupełnia, nie wprowadzając chaosu. Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o kolory, jestem nieco zachowawcza i zanim coś dobiorę do własnej kolorystyki, sprawdzam, czy i jak komponuje się z czernią 😉 Pod względem tego koloru, póki co stawiam na fuksjową, matową szminkę. Uwielbiam ją i czuję się w niej świetnie. Myślę też, że na dodatkach tutaj się skończy. Jeśli jednak ty lubisz takie mocne i wyraziste akcenty, ten kolor sprawdzi się u Ciebie jako prosta sukienka lub ciepły, wełniany płaszcz.

www.india.com
www.india.com
  1. Głęboka zieleń

Ciemna, nasycona, mocna. U mnie w postaci sukienki i dużej kaszmirowej chusty. Zieleń zawsze wprowadza ożywienie. Szczególnie w stylizacjach. A jeśli masz zielone oczy… ten kolor jeszcze bardziej tą zieleń pogłębi 😉 Pamiętaj jednak o doborze odcienia do siebie, bo czasem całkiem nieświadomie można sobie zrobić krzywdę 😉

www.zblogowani.pl
www.zblogowani.pl
  1. Czerwone wino

Albo dojrzała wiśnia – jak kto woli 😉 Kocham ten kolor. W niezwykły sposób potrafi dodać energii i ciepło wpływać na naszą podświadomość. Jeśli chodzi o garderobę i dodatki, lubię go absolutnie w każdej formie. Torebka, rękawiczki, płaszcz, skórzane bordo spodnie… ahh 😉 W formie lakierowanej idealnie współgra z eleganckimi czółenkami, a i na paznokciach prezentuje się bosko! Jest więc w czym wybierać.

www.claudia.pl
www.claudia.pl
  1. Szara eminencja

Jaki wdzięczny i plastyczny to kolor. U mnie stanowi tło do uwypuklenia dodatków. Idealnie współgra z wszystkimi powyższymi barwami. Nadaje akcentu i choć z pozoru jest nijaki, bez niego wiele zestawień nie ma szans w pełni zaistnieć. Szarość to też idealny podkład do kraty, jakże modnej ostatnio. I jakże jesiennej! A może szary, twarzowy kapelusz z dużym rondem? Wybór pozostawiam po Twojej stronie.

  1. Dziewczyny lubią brąz?

Ja lubię karmel i odcienie bliżej beżu, ale czekolada też dobrze się kojarzy 😉  Niewątpliwie brąz powraca i choć przez kilka ostatnich sezonów był synonimem braku wyrazistości i bezguścia, mamy do czynienia z jego bezsprzeczną reaktywacją. Niedawno widziałam kobietę w dłuższej, brązowej spódnicy z guzikami. Hmm, mam nadzieję, że jednak coś dobrego ten kolor wprowadzi na nasze ulice. Jednak póki jeszcze nie wpisał się na dobre w obowiązujące trendy, trzymam się od niego w bezpiecznej odległości 🙂

kolory jesieni - MyTime