Iris Apfel – 97 – letnia ikona stylu

0

Iris Apfel kilka dni temu podpisała kontrakt z międzynarodową agencją modelek, mimo iż ma… 97 lat! Kim jest ta kobieta? W czym tkwi sekret jej fenomenu?

Iris Apfel - MyTime

Charakterystyczne, okrągłe okulary i niebanalny styl pomimo zaawansowanego wieku – to wszystko mocne atuty Iris Apfel. Dzięki tym cechom jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i nietuzinkowych ikon stylu na świecie. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad milion osób!

Urodziła się 29 sierpnia 1921r. Znana głównie jako prężnie działająca amerykańska businesswoman, historyk sztuki i projektant wnętrz. Projektowała wnętrza Białego Domu dla dziewięciu prezydentów Stanów Zjednoczonych, zaczynając od Harry’ego S. Trumana. Jej znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy styl, wielobarwne zestawienia i wyraziste dodatki. Jak sama przyznaje, swój sukces zawdzięcza tylko i wyłącznie samodzielnej pracy nad spójnością i naturalnością własnego wizerunku, który od lat idealnie współgrał z jej osobowością i stylem życia, a z czasem jedynie nabrał głębi i mocniejszego wyrazu.  Apfel pomimo wieku nadal prowadzi konsultacje na temat własnego stylu i innych modowych jego aspektów. Nie posiada i nigdy dotąd nie miała swojego agenta. Sama kieruje swoją karierą i trzeba przyznać – jest w tym perfekcyjna! Niedawno powstała lalka Barbie będąca jej podobizną. Iris nie wstydzi się swoich zmarszczek – traktuje je jako wyraz odwagi. Chętnie pozuje do zdjęć, angażuje się w kampanie reklamowe. Nigdy nie wydała na torebkę więcej niż 700 dolarów, twierdząc, że żadna nie jest więcej warta. Jest niepodważalnym dowodem na to, że styl bycia oraz niebanalny charakter to mieszanka, obok której nie można przejść obojętnie!

Iris Apfel - MyTime

Iris Apfel - MyTime