Dior – Spring/Summer 2019

0
www.dior.com

Najnowsza kampania domu mody Dior to unikalny spektakl artystyczny inspirowany tańcem! Jednocześnie jest celebracją kobiecego ciała w ruchu i pokazanie jego piękna.

www.dior.com
www.dior.com

Celebrowanie ciała poprzez ubiór, a także wielowymiarowe spojrzenie na cielesność – to kierunek jaki obrał Dior w kampanii na wiosnę/ lato 2019. Cały zamysł ma na celu zwrócenie uwagi na to jak strój i nasze spojrzenie na modę odbierają inni, a jak my sami siebie postrzegamy. Jednak epicentrum całego show stanowi kobiece ciało. Fotografie Harleya Weira przedstawiają nieskończone odcienie nagości odzwierciedlające lekkość i nowoczesność kolekcji zaprojektowanej przez dyrektora kreatywnego. Giętki i delikatny urok modeli został uchwycony poprzez grę cieni, która jest dziełem Sharon Eyal.

Długie plisowane sukienki i siateczki podkreślają naturalną kobiecość, podczas gdy body i bodyardy, w palecie neutralnych kolorów, tworzą sylwetkę ukształtowaną z przezroczystości i warstw. Z kolei motyw kalejdoskopowy nawiązuje do eksperymentów pioniera tańca współczesnego Loie Fullera.

Genialne połączenie ruchu ciała, oraz podkreślenie kobiecej subtelności, to kwintesencja tego co w modzie jest ważne i co tak naprawdę stanowi jej duszę. Moda to sztuka, w której pierwsze skrzypce gra kobieta!

www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com
www.dior.com