„Kobieta Niezależna”, drugie wydanie bestsellera Kamili Rowińskiej

0

Zbieraj pieniądze zamiast kart kredytowych; Deleguj zadania domowe – przecież nie tylko ty potrafisz lepić pierogi; Ocenę siebie pozostaw w swoich rękach – to tylko niektóre z przykazań kobiety niezależnej, które opisuje Kamila Rowińska na łamach swojej bestsellerowej książki „Kobieta Niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu!”. 9 marca 2019 roku miała miejsce premiera drugiego rozszerzonego wydania książki.

Kamila Rowińska - MyTimeJeśli jest na świecie książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, to jest to z pewnością „Kobieta Niezależna”. Siłą książki jest omówienie realnych, ekonomicznych problemów kobiet, z którymi Rowińska spotyka się od lat, prowadząc szkolenia Kobieta Niezależna, a także indywidualne sesje coachingowe. Autorka przystępnym językiem opisuje nie tylko ich przyczynę, ale również sposoby na to, jak je pokonać i jak się ich ustrzec. Wszelkie zagadnienia są wytłumaczone na konkretnych przykładach, co ułatwia przyswojenie wiedzy prezentowanej w książce.

Co nowego w drugim wydaniu „Kobiety Niezależnej”

Każdego dnia do mojej skrzynki mailowej spływają historie kobiet, które wpadły w tarapaty finansowe. (…) Przyczynami są nie tylko tymczasowa utrata pracy, przeinwestowanie czy sytuacje losowe; niezwykle często bezpośrednimi powodami stają się decyzje podjęte bez znajomości prawa lub bez konsultacji prawnych – pisze na łamach książki Rowińska. To dlatego w drugim wydaniu „Kobiety Niezależnej” znalazły się kluczowe zagadnienia prawne, których znajomość jest niezbędnym elementem niezależności. Rozszerzone wydanie książki to również rozbudowany rozdział o przekonaniach na temat finansów i sukcesu oraz wywiady z kobietami niezależnymi: Barbarą Sołtysińską, twórczynią Indahash; Ewą Grzelakowską-Kostoglu (Red Lipstick Monster); Martą Małecką, współwłaścicielką Li Parie, Edytą Kurek, managerem zarządzającym 13 rynkami w amerykańskiej korporacji i Ewą Kutybą, radcą prawnym, właścicielką Hygge Home. Warto podkreślić, że podobnie jak w pierwszym wydaniu na łamach książki znajduje się wiele ćwiczeń coachingowych, wspierających czytelniczki w osiąganiu zawodowych celów, zwiększaniu pewności siebie i szlifowaniu umiejętności zarządzania finansami osobistymi.

12 mitów, które warto przepracować

Bycie bogatą oznacza brak czasu dla rodziny; Lepiej być biednym, ale uczciwym; Pieniądze nie są ważne; Kobiecie trudniej odnieść sukces. To nie są fakty, to przykłady ograniczających nas przekonań, z którymi Kamila Rowińska rozprawia się na łamach swojej książki, pokazując, jak bardzo się mylimy, biorąc je za pewnik i ile przez nie tracimy. Bo jak pisze autorka: W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać! A przekonania są naszym podstawowym wyposażeniem, które zabieramy w drogę na szczyt. Od ich jakości zależy jakość i tempo naszej wspinaczki, a nawet to, czy w ogóle ruszymy z miejsca.

Czego dowiesz się z książki?

  • w jaki sposób zarządzać budżetem domowym? 
  • jak wpływają na Ciebie największe mity dotyczące pieniędzy?
  • jak pogodzić role mamy, żony i businesswoman?
  • jak uczyć dzieci dyscypliny finansowej?
  • co zmienić w komunikacji, aby być traktowaną z szacunkiem?
  • w jaki sposób skutecznie zadbać o swoje kompetencje?
  • jak jeszcze lepiej zarządzać sobą w czasie?
  • jak podzielić obowiązki domowe?

Kobieta Niezależna w liczbach

Pierwsze wydanie „Kobiety Niezależnej” ukazało się w 2013 roku, od tego czasu przeczytało ją kilkadziesiąt tysięcy kobiet. Tym samym rozpoczęły podroż w głąb siebie i swoich pragnień. Zwłaszcza zawodowych. Równolegle z książką Kamila Rowińska organizuje kultowe już szkolenia Kobieta Niezależna, na które przyjeżdżają kobiety z całego świata. Mamy, studentki, żony, przyjaciółki, businesswoman, singielki. Kobiety w każdym wieku. Rocznie w tych szkoleniach bierze udział kilka tysięcy kobiet, co sprawia, że jest to najpopularniejsze szkolenie dla kobiet w kraju. Do dnia premiery książki odbyło się 29 jego edycji. Na 2019 rok zaplanowane są kolejne: w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Gdańsku. Szkolenie miało także swoją premierę za granicą w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii.

O Autorce

Kamila Rowińska certyfikowany master facilitator, trener i coach. Autorka oraz współautorka 7 książek o tematyce biznesowej i coachingowej.

W praktyce coachingowej wspiera kadrę zarządzającą, przedsiębiorców i top menedżerów w osiąganiu ich celów zawodowych i prywatnych. Twórczyni konceptu Kobieta Niezależna, który realizuje z sukcesem i satysfakcją od lat.

Jest zaangażowana społecznie. Wspiera rocznie wiele instytucji i inicjatyw, których misją jest pomoc potrzebującym. Członkini Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie oraz Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet.

Absolwentka Politechniki Śląskiej kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji, gdzie ukończyła Coaching.