Na kawie z Anią Urbańską

0

Od dłuższego czasu jestem w szczęśliwym posiadaniu kilku tytułów znakomitej autorki – Anny Urbańskiej. Zależało mi na tym, aby przepracować je wszystkie, ponieważ wiedza i doświadczenie Ani to potężny bonus wzbogacający nasze życie na wielu płaszczyznach, zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych. Gdybym miała te wszystkie tytuły zawrzeć w jednym słowie, byłoby to słowo – rozwój. Rozwój wielopoziomowy, świadomy, zgodny z naszym prawdziwym JA. Szczerość, prawda, bezpośredniość. Takie też cechy posiada sama autorka.

Kim jest Anna Urbańska? Kilka lat temu miałam przyjemność przeprowadzić z nią wywiad, który możesz przeczytać TUTAJ http://portalmytime.pl/wywiady/zgoda-bycie-soba-ania-urbanska/

Ania jest przedsiębiorcą z ogromnym doświadczeniem, trenerem i mówcą. Jest kojarzona przede wszystkim z fenomenem funkcjonowania ludzkiego mózgu realizując się jako Master Trener STRUCTOGRAMU®. Zachęcam Cię do pochylenia się nad tym tematem, ponieważ niesie on za sobą wiedzę o funkcjonowaniu naszego trójdzielnego mózgu, co ułatwia nam nie tylko pracę, ale też budowanie relacji z innymi ludźmi. Ania prywatnie jest też żoną i mamą dorosłego syna.

Aktualnie jestem świeżo po (kolejnej!) lekturze moich trzech ulubionych książek autorstwa Ani. „Teraz autentyczność”, „Mózg – fabryka sukcesu”, oraz faworyt – „Otrzep kolana i biegnij”. Bardzo lubię wracać do książek, które już kiedyś wywarły na mnie wrażenie, ponieważ ten następny raz w obcowaniu z taką książką, jest zupełnie „inny”. Uświadamia nam ile już przepracowaliśmy, co zostało do naszego życia wdrożone, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, co możemy jeszcze uzupełnić, a także skonfrontować swoje bieżące doświadczenia życiowe z fragmentami, które być może wcześniej nie były dla nas istotne.

Na kawie z Anią Urbańską - MyTimeDługo zastanawiałam się jak ująć te trzy tytuły w przydatną recenzję, jednak doszłam do wniosku, że podzielę się kilkoma swoimi lekcjami i wnioskami, ujmując je w kilka punktów. Na pierwszy plan wysuwa się…

  1. Mózg. Fabryka sukcesu. Dlaczego? Jest to najważniejszy organ w naszym ciele. Determinant jakości życia, samoświadomości, nasze główne centrum dowodzenia. Fascynujące jest to, że mamy ogromny wpływ na jego funkcjonowanie. Ania daje nam do tego narzędzie – metodę rozwojowo – edukacyjną – Structogram, dzięki której możemy dowiedzieć się, który kolor mózgu jest u nas najefektywniejszy, jak z nim pracować by osiągnąć maksimum swoich możliwości, a także budować satysfakcjonujące relacje rozpoznając inne biostruktury u ludzi, których spotykamy. Jak zauważyła Ania – gdybyśmy połączyli wszystkie komputery świata w jedną sieć, nie będą one w stanie dorównać możliwościom, jakie daje nam nasz mózg. Praca nad odkrywaniem jego potencjału to niesamowita przygoda, którą możemy w każdej chwili zapoczątkować. Polecam zaprosić Anię do współtowarzyszenia w tej drodze!
  2. Autentyczność. To druga kwestia, na którą autorka zwraca szczególną uwagę. Jest to też cecha, którą Ania sama się kieruje w swoim życiu. Miałam okazję obserwować ją na pewnym wyjeździe, którego była prelegentką. Zarówno na scenie, jak również poza nią, Ania jest spójna i… autentyczna. Kieruje się swoimi wartościami i po prostu jest sobą, nikogo nie udaje. Jest wiele osób, które przede wszystkim w sieci komunikują coś co tak naprawdę nie jest z nimi spójne. Są również takie firmy, gdzie to, co widzimy w mediach, ma się nijak do rzeczywistości. Tym bardziej w dobie Internetu i królującego Instagrama. Mamy do czynienia z przekoloryzowanym obrazem, cukierkowym życiem. Ania pokazuje jak ogromną wartość niesie za sobą bycie autentycznym i spójnym. W zgodzie z prawdą o sobie i tym kim NAPRAWDĘ jesteśmy. Jest jednak jeden warunek. Autentyczność wymaga od nas ogromnej pracy nad procesem poznania siebie. Nie każdy jest na to gotowy.
  3. Rozwój. Autentyczność jest jego następstwem. Nasz mózg żywi się nowymi bodźcami i wyzwaniami. Kiedy człowiek się nie rozwija, pozostaje w tyle. Trzeba mieć jednak w sobie gotowość. Rozwój pociąga za sobą zdarzenia, które pomagają wiele zrozumieć w „praktyce”. Testuje nas jako ludzi. Nie każdy ma w sobie tą gotowość, jednak jest także powiedzenie: „kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel”. Takim nauczycielem jest właśnie Ania.
  4. Never give up. Z tym nastawieniem skończyłam książkę „Otrzep kolana i biegnij”. Jak wiele drzwi otwiera się dla wytrwałych i cierpliwych. Jak ważny jest dla człowieka cel, gorące pragnienie zmiany, poprzedzone refleksją nad życiem i tym co chcemy w nim po sobie zostawić. Każdy człowiek ma swoją historię, nieraz bardzo ciężką, naznaczającą. Nieraz upadamy, po to by bardziej docenić chwile, kiedy biegniemy. Co jeśli upadasz, po raz kolejny i wydaje Ci się, że nie masz siły wstać? „Otrzep kolana i biegnij” jest dedykowana właśnie takim chwilom w życiu. Zawiera kilka wywiadów z osobami, które podniosły się po traumatycznych wydarzeniach, odnajdując swoją drogę do szczęścia.

Poniżej zostawiam linki do stron, dzięki którym lepiej poznasz Annę Urbańską. Być może na tych stronach kryją się drzwi do Twojego nowego, szczęśliwszego życia? 🙂

Serdecznie polecam!

www.annaurbanska.pl

www.dnawbiznesie.pl

Na kawie z Anią Urbańską - MyTime